[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Бойлери

Накопичувальні водонагрівачі представляють собою пристрої, які підігрівають воду і створюють певний її запас в баку. Усередині такого водонагрівача або бойлера встановлений ТЕН - це деталь, за допомогою якої і відбувається підігрів води. Такий нагрівальний елемент може бути відкритого або закритого типу, а для підігріву досить підключення до електрики. Бойлери є найбільш популярним варіантом для обладнання системи водопостачання в квартирах і приватних будинках.

Правила вибору накопичувальних водонагрівачів

Перевага накопичувальних водонагрівачів - це можливість економити на витраті води і робити її запас на той випадок, якщо воду відключать через аварію або з інших причин. Щоб бойлер став незамінним домашнім помічником, важливо правильно вибрати такий пристрій, звернувши увагу на наступні характеристики.

Форма водонагрівача

Спочатку визначитеся з формою водонагрівача, а для цього потрібно зрозуміти, де саме в квартирі він буде перебувати. Від вибору місця залежить і форма бойлера:

  • Циліндрична - підійде для установки під стелю, в стіну або шафу. Єдиний недолік - такий бойлер займає чимало місця.
  • Тонка - така форма є зменшеною копією попередньої, підійде для установки в маленьких ванних кімнатах або туалетах.
  • Прямокутна - підійде для установки в ніші і кути, але займає більше місця.
  • Плоска - підходить для установки на стіну, займає мінімальну кількість місця.

Вибір конкретної форми залежить від площі і особливостей приміщення, в якій буде стояти бойлер.

Спосіб монтажу

Розрізняють водонагрівачі горизонтальні і вертикальні, підлогові. Варто пам'ятати, що вертикальні пристрої можна встановлювати горизонтально - і навпаки. Для установки на підлогу зазвичай використовують бак зі збільшеним об'ємом, але він займає досить багато місця - вони підходять для заміських будинків і промислових підприємств, де є можливість виділити під бойлер окреме місце.

Провід труб до бойлера може бути різним:

  • Нижній - для вертикальних баків;
  • Верхній - для горизонтальних баків.

Останній варіант підходить для установки бойлера під мийку.

Комплект поставки

Зверніть увагу і на комплект поставки - то, разом з чим продається бойлер. Чим більш детальним буде такий комплект, тим більше комфортним буде використання пристрою. Тому, обов'язково уточніть наявність деталей у менеджера.

Що повинно бути в комплекті поставки для комфортного використання:

  • Кріплення для установки;
  • Зворотній клапан;
  • Гнучкі трубки для підключення водопостачання;
  • Панелі управління.
  • Електричний кабель і вилка.

Уточніть перед покупкою і тип Тена - мокрий або сухий. Принцип роботи у них однаковий, але відмінність полягає в тому, що сухий ТЕН знаходиться в колбі і не стикається з водою. Такий варіант прослужить вам набагато довше, ніж мокрий тип. На них не з'являється накип, вони не вимагають частого технічного обслуговування. Наявність у бойлера магнієвого анода дозволить уникнути появи корозії на стінках бака.

Матеріал бойлера і його обсяг

Бойлер складається з декількох частин, а саме:

  • Зовнішній бак - він повинен бути виконаний з металу з емальованим покриттям. Пластикові варіанти прослужать менше.
  • Утеплювач з пінополіуретану - наявність такого прошарку дозволить зберегти температуру води на довгий час, її не потрібно буде підігрівати повторно.
  • Внутрішній бак - саме в ньому і буде перебувати вода. Кращий матеріал для нього - нержавіюча сталь з захисним покриттям, на якому не буде утворюватися іржа.

Вибір обсягу бойлера залежить від тієї кількості води, який ви плануєте витрачати. Відштовхуватися потрібно від середньої витрати на квартиру або будинок, кількості людей, що проживають тут. Випускають бойлери наступного обсягу:

  • Малі 10-15 літрів - підійде для того, щоб мити посуд, але ось на прийняття душу або ванни ємності вже не вистачить. Такий нагрівач встановлюють на кухню під конкретні потреби.
  • Середні до 100 літрів - підійде для квартири або невеликого приватного будинку, забезпечить всі потреби мешканців.
  • Великі до 300 літрів - їх застосовують в промислових центрах або у великих заміських будинках.

Пам'ятайте також і про те, що чим більший об'єм бака, тим більше часу знадобиться для того, щоб нагріти воду. Вирішити проблему допоможе збільшення потужності самого пристрою, але разом з цим підвищиться і витрата електрики.

Правильна експлуатація бойлера

Перш за все, необхідно подбати про правильну установку бойлера. Тому, якщо у вас не досвіду в даній сфері, то краще доручити процес монтажу професіоналу. Від цього залежить, наскільки ефективною буде експлуатація бойлера і довговічність його роботи.

Обов'язково дотримуйтесь тим рекомендаціям, які вказані виробником в інструкції по експлуатації. Наприклад, не можна включати бойлер без води. Є також моделі, які необхідно підключати до мережі за допомогою окремого автомата.

Для стабільності і довговічності роботи необхідно регулярно чистити нагрівач. Якщо встановлений ТЕН сухого типу, але таке обслуговування буде потрібно раз в два роки, якщо мокрий - раз на рік. Краще доручити таку процедуру фахівцям, але можна впоратися і самостійно, слідуючи таким алгоритмом:

  1. Вимкніть пристрій від мережі і всі комунікації від нього.
  2. Злийте воду за допомогою зворотного клапана.
  3. Витягніть ТЕН.
  4. Очистіть його або колбу.
  5. З дна бойлера видаліть осад.
  6. Промийте бак чистою водою.
  7. Зберіть бойлер.

Також пам'ятайте про те, що гумові прокладки потрібно міняти регулярно, щоб уникнути протікань.

Для того, щоб бойлер довше прослужив, встановіть фільтри для води, щоб зменшити кількість накипу. Перед бойлером рекомендується поставити редуктор, який регулює тиск води. Оптимальним для роботи водонагрівача вважається тиск води, що поступає в 4 атмосфери.

Підводячи підсумки, можна зробити наступний висновок:

  1. Вибирати бойлер потрібно в залежності від потреб у воді, звертаючи увагу на його обсяг.
  2. При виборі не забувайте про якість матеріалів, з яких виготовлений бойлер.
  3. Не забувайте про місце установки бойлера і форму цього пристрою.
  4. Установку бойлера краще отримати професіоналу, щоб уникнути некоректного підключення.
  5. Регулярно проводите технічне обслуговування і встановіть елементи, які продовжать термін служби пристрою.

Дотримання всіх описаних вище правил дозволить підібрати якісний бойлер, яким зручно користуватися, і продовжить його експлуатацію на довгі роки.

Останні відгуки в категорії "Бойлери"


  • У цій категорії немає відгуків