Тепловентилятори промислові
Тепловентилятори промислові призначені для приміщень, де потрібно швидко створити комфортну температуру для роботи або відпочинку. Таке обладнання відноситься до класу опалювальних, але не призначене для тривалого підтримання температури. Його головне завдання - тільки швидке нагрівання. Тепловентилятор підходить для житлових, виробничих або громадських приміщень. Головна умова їх ефективної роботи - відповідність потужності пристрою габаритам кімнати. Якщо вентилятор підібрати неправильно, то він не прогріє її належним чином.
Технічні особливості та переваги промислових тепловентиляторів
Тепловентилятор забезпечує швидкий прогрів приміщення за рахунок того, що його нагрівальний елемент швидко досягає робочої температури. Завдяки примусовому нагнітанню повітря він швидко циркулює, у великому обсязі проходячи через вентилятор. Як результат - комфортна температура в приміщенні досягається набагато швидше. Крім того, в деяких моделях можливе відключення нагрівального елементу - і в літній час його використовують як звичайний вентилятор.
Залежно від моделі, до стандартної комплектації у вигляді вентилятора й нагрівального елементу виробник може додати зволожувач, поворотний механізм, датчик температури і т.п.
Принцип роботи у всіх тепловентиляторів один: при його підключенні до мережі, нагрівальний елемент починає працювати. Досягаючи робочої температури, він прогріває повітря, нагнітається вентилятором, і той потрапляє назад в приміщення. Таким чином, за короткий час температура підвищується, адже повітряні маси рівномірно розподіляються по кімнаті.
Переваги тепловентиляторів промислових:
- Швидкий нагрів приміщення.
- Безпечні - мають захист від перевантажень.
- Компактні розміри.
- Мобільність - для переносних моделей.
Залежно від місця установки, тепловентилятори промислові можуть бути підлогові або настільні, настінні і стельові.
Настільні або переносні тепловентилятори зручні тим, що їх можна, при необхідності, перемістити в інше приміщення. Підлогові пристрої більш продуктивні, ніж попередній варіант. Вони виробляють менше шуму. Настінні моделі проводять потужний струмінь повітря і одночасно - економлять місце в кімнаті, адже кріпляться до стіни. Стельові тепловентилятори підходять для приміщень з високими стелями. Таким чином вони ефективно вирівняють температуру по всьому периметру.
Правила експлуатації тепловентиляторів
Щоб прилад стабільно працював і не став причиною надзвичайних ситуацій, рекомендуємо дотримуватися таких правил їх використання:
- Періодично витирайте пил з корпусу пристрою, а грати для забору повітря чистите за допомогою пилососа.
- Регулярно проводите техогляд тепловентілятора.
- Перед чищенням вимкніть його з мережі і дочекайтеся охолодження.
- Не використовуйте тепловентилятор там, де вологість повітря перевищує 90%, а також у вибухонебезпечній або хімічно небезпечної середовищі.
- Чи не перемішайте його в приміщенні за шнур живлення.
- Перевіряйте цілісність кабелю перед кожним включенням.
- Не використовуйте його поблизу від води або там, де на нього можуть летіти бризки. Це стосується навіть тих моделям, які мають вологозахист.
- Між пристроєм і найближчими предметами має бути вільний простір - мінімум півметра.
Якщо регулятор температури спрацьовує занадто часто або з'являються іскри, це говорить про несправності обладнання. У такому випадку його використання потрібно припинити і звернутися до майстра по ремонту техніки.