vent-a@ukr.net
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Лічильники води

Цена
- грн

Лічильники води - це прилади для вимірювання та обліку кількості води, який проходить через нього за одиницю часу. Таким чином, можна встановити витрати води, який найчастіше фіксують в кубічних метрах. Встановлюють такий прилад не просто для фіксації витрати, а для економії на оплаті комунальних платежів. Обладнання дозволяє платити виключно за той обсяг, який був фактично витрачений.

🌀 Принцип роботи і види пристроїв

Принцип роботи тахометричних і механічних лічильників полягає в підрахунку кількості обертань крильчатки, яка знаходиться всередині приладу. Вона рухається під тиском потоку води. Дані підраховуються за рахунок механізму, який знаходиться в окремій частині приладу – і повністю ізольований від впливу вологи.

В основі принципу роботи тахометричних лічильників лежить крильчатка, пов'язана з лічильним механізмом. Інші види лічильників відрізняються від першого типу за рахунок використання електронних пристроїв і відсутності рухомих частин (крильчатки).

Стандартні лічильники для обліку холодної води працюють при температурі до 40 градусів, гарячої - при температурі до 90 градусів. Встановлюють таке обладнання на підприємствах і в домашніх умовах, в громадських будівлях. Таким чином, лічильники ділять на промислові та індивідуальні.

🌀 Одноструменеві лічильники

Це сухохідний пристрій, принцип роботи якого полягає в підрахунку кількості обертань крильчатки під дією води. Обертання передається на рахунковий механізм за допомогою магнітних муфт. З назви цієї групи лічильників зрозуміло, що їх лічильний механізм ізольований від води. А це гарантує не тільки довговічність, але і стабільність вимірювань.

Конструкція лічильників захищена від зовнішнього магнітного впливу. Також такі прилади можна оснастити імпульсним виходом для дистанційного обліку витраченої води.

🌀 Багатоструменеві лічильники

Лічильники багатоструминного типу відрізняються тим, що перед попаданням на крильчатку вода ділиться на кілька струменів. Це значно підвищує точність пристрою.

Повірці підлягає тільки верхня частина такого лічильника - її легко знімати і встановлювати назад. Такі лічильники також можна оснастити імпульсним виходом для дистанційного зчитування даних.

🌀 Ультразвукові лічильники

Такі пристрої потребують підключення до електрики - тому, не підійдуть для використання там, де є перебої з цим. Однак, вони дають високу точність показань. Лічильник ультразвукового типу вважає витрата води, враховуючи час, за який ультразвукові хвилі поширюються в потоці води.

Ультразвукові лічильники більш точні і довговічні, ніж механічні прилади. Однак, вони ж більш вимогливі до якості води. При великій кількості сторонніх домішок їх точність знижується.

🌀 Як вибрати лічильник?

Вибір цього приладу залежить від особливостей і параметрів води, місця установки. Якщо говорити про температуру води, то при виборі орієнтуйтеся на наступне:

 1. Для холодної води – корпус пристроїв пофарбований в синій колір. Максимальна робоча температура-плюс 40 градусів.
 2. Для гарячої води-корпус має червоний колір, максимально можлива температура становить 90 градусів. Їх вартість вище за рахунок використання термостійких матеріалів при виробництві.

Крильчасті лічильники розраховані на максимальний тиск до 10-16 бар - залежить від конкретної моделі. Турбінні призначені для показників максимум 12 бар. Тиск, при якому прилад буде стабільно працювати, являє собою допустимі показники, перевищувати які не можна. В іншому випадку лічильник може вийти з ладу або некоректно працювати.

По розташуванню лічильники діляться на:

 1. Мокроходи - вони знаходяться безпосередньо у воді. Мають простий монтаж, відрізняються надійністю. Особливість: чутливість до механічних пошкоджень, необхідність в установці фільтра, який не дасть приладу засмічуватися.
 2. Сухоходи-відокремлені від води за допомогою щільної мембрани. Такий пристрій не боїться механічних забруднень, стабільно працює протягом тривалого часу. Однак, такі лічильники вразливі до впливу електромагнітного поля.

З'єднання може бути муфтове - для побутових приладів - або фланцеве для технологічних водопроводів. При виборі також потрібно звертати увагу на такі особливості:

 • Установча довжина-відстань від торця однієї різьби до іншої. Від неї залежить можливість установки лічильника в певному місці.
 • Межа чутливості-критерій, при якому турбіна або крильчатка почнуть обертатися.
 • Втрата тиску-параметр, який показує, наскільки падає тиск води при проходженні через лічильник.
 • Зворотний клапан - його наявність запобіжить зворотний хід води, захистить від ризику гідроудару.

Також враховуйте інтервал між повірками лічильника. Цей показник говорить про те, протягом якого терміну лічильник гарантує точність вимірювань. Стандартний інтервал - 3-4 роки, після чого необхідна повірка з боку контролюючих служб.

Останні відгуки в категорії "Лічильники води"


 • У цій категорії немає відгуків
 • Виктор

  Отличное качество счетчика и оперативность доставки Компании
  Счетчик холодной воды Apator Powogaz JS 1,6-02 Smart +