[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Протипожежні клапани

Для досягнення високого рівня безпеки важливо потурбуватися про правильному і регулярному обслуговуванні сучасних вентиляційних систем. В результаті вдається своєчасно зреагувати і виключити зайве задимлення приміщень під час пожежі.

Вентиляційні протипожежні клапани є незамінним компонентом в конструкції повітрообміну, що дозволяють захищати житлові та службові приміщення.

Основні функції

Клапан - це автономний елемент, який виконує відразу кілька головних завдань:

 • Попереджає можливе поширення відкритого вогню в будівлі.
 • Допомагає усунути велику кількість диму і продукти горіння, небезпечні для людського здоров'я.
 • Гарантує необхідний обсяг свіжого повітря в приміщенні.

Установка клапана здійснюється в робочу систему вентилювання - в вентиляційний канал. Для тривалої та якісної експлуатації всієї системи, протипожежні клапани повинні бути виготовлені з високоякісних матеріалів, що справляються з різкими температурними перепадами.

Увага: використання такого клапана є обов'язковою умовою під час грамотної організації протипожежної безпеки в будівлі. Цей пристрій повинен піддаватися регулярному обслуговуванню, як і всі інші системи вентиляції, опалення та кондиціонування.

Призначення

Сучасні клапани з електроприводом прийнято використовувати в житлових, цивільних і промислових будівлях. Цей елемент виконує важливу функцію в створенні якісної протидимного вентиляції. На кожному з підприємств може виникнути надзвичайна ситуація, що призводить до активного поширення чадного газу в процесі загоряння. В результаті люди, що знаходяться в закритому просторі, схильні до небезпеки. Використовуючи даний клапан, вдається запобігти проникненню продуктів горіння в вентиляційну систему, що виключає їх поширення по всьому приміщенню.

Конструктивні особливості

За рахунок продуманої конструкції даний клапан допомагає перешкоджати поширенню пожежі, а також виключає негативні наслідки від спалаху. Конструктивно такий клапан являє собою спеціальну заслінку, що монтується на поперечної осі воздуховода. Основне призначення цієї заслінки полягає в тому, щоб перекрити або, навпаки, забезпечити вільний доступ повітряним масам.

У продажу також запропоновані різновиди клапанів, що доповнені відразу декількома заслінками. Таким чином, можна встановити пристрій в обмеженому просторі, так як дана конструкція забезпечує незначний виліт заслінки.

Сучасні компанії-виробники використовують виключно надійні і перевірені часом матеріали, що характеризуються тривалим експлуатаційним терміном. Найчастіше в процесі виробництва застосовують сталь - оцинковану, нержавіючу або вуглецеву.

Увага: у продажу також запропоновані моделі квадратного або круглого перетину. Тому в процесі установки можна успішно поєднувати різні конфігурації певних повітряних каналів.

Функції та різновиди протипожежних клапанів

Вибирати конкретний клапан необхідно з урахуванням вимог і завдань, які висуваються до такого пристрою. Сучасний ринок вентиляційного обладнання пропонує в продаж всілякі варіанти клапанів, що відрізняються конструкцією, набором функцій і деякими експлуатаційними характеристиками.

Димовидаляючі клапани

Це необхідні протипожежні елементи, які відрізняються швидкою реакцією на процес загоряння. Їх основне завдання - усунути задимлення приміщень, і виключити проникнення чадного газу в інші кімнати. Димові клапани належать до запірно-регульованим пристроїв. Організована система автоматично спрацьовує при появі диму і починає миттєво виводити забруднені потоки повітря назовні. У всіх інших випадках заслінки залишаються в закритому положенні.

Вогнезатримуючі (відкриті) клапани

Вогнезатримуючий клапан вважається універсальним доповненням для стандартних конструкцій кондиціонування і систем вентиляції в цілому. У деяких випадках клапани відкритого типу використовуються в системі припливної та витяжної вентиляції. Вони моментально спрацьовують на закриття. В результаті виходить організувати герметичне простір, що наповнюється вогнегасною речовиною. Таким чином, вдається збільшити максимальну швидкість і ефективність гасіння пожежі.

Вибухозахищені клапани

Це вузькоспеціалізовані пристрої, призначені для вентиляційних систем, що встановлені на промислових підприємствах. Крім того, дане обладнання актуально для небезпечних і агресивних виробництв, де відзначають різкі температурні перепади від -30 до +45 градусів. Вибухозахищені клапани випускаються в двох можливих варіантах: відкритого і закритого типу.

Клапани подвійної дії

У промисловій сфері використовують клапани подвійної дії, які допомагають очистити повітряні потоки від шкідливих домішок. Також, ці пристрої здатні організовувати регулярну вентиляцію всієї будівлі, наповнюючи приміщення свіжим повітрям.

Багатостулкові клапани

Представлена ​​вентиляційна система спрямована на рішення відразу декількох поставлених завдань. В процесі роботи відзначають обертання кожної окремо взятої заслінки навколо своєї осі. При цьому положення приводу заслінок може бути внутрішнє або зовнішнє. Такі моделі допомагають контролювати напрям повітряних мас, а також в потрібний момент дозволяють відкрити або закрити доступ повітря. У разі аварійної ситуації важливо вчасно закрити доступ повітря, щоб уникнути активного рознесення шкідливих речовин по всіх приміщеннях. Високоякісна система може експлуатуватися в складних умовах при температурних показниках від -40 до +80 градусів.

Морозостійкі клапани

Для загальнообмінної і протидимного вентиляції необхідно встановити спеціальні морозостійкі клапани. За рахунок цього здійснюється своєчасне відкриття каналу в приміщеннях, де відзначають високий рівень вологості, а температурні показники не перевищують показник -60 градусів. Характерна особливість цього клапана полягає в умовах його експлуатації: він повинен знаходитися в приміщеннях, де немає шкідливих або агресивних домішок, всіляких випарів, різних негативних компонентів з підвищеною концентрацією небезпечних мікроелементів. Такі клапани потребують додаткового захисту від води і снігу.

Декоративні решітки

Грати декоративного типу знайшли своє застосування в сучасних вентиляційних системах, виконуючи дві основні функції - регулююча і захисна. У продажу представлені різноманітні моделі, що відрізняються багатою палітрою кольорів і матеріалом, з якого вони виконані.

Використання протипожежних клапанів

Для продовження експлуатаційного терміну протипожежних клапанів важливо звернути увагу на наступні нюанси:

 • Дотримуватися зазначені температурні показники, при яких може використовуватися клапан.
 • Захистити пристрій від тісного контакту з водою.
 • Регулярно проводити обслуговування системи і в разі потреби ремонтні роботи.
 • Використовувати клапани за призначенням. Наприклад, для підприємств, де відзначають агресивне середовище, не слід застосовувати не захищені і не призначені для цього клапани. В іншому випадку деталі вентиляційної системи швидко зношуються і виходять з ладу.

Правила вибору протипожежного клапана

Великий асортимент клапанів здатний заплутати кожного покупця. Тому потрібно врахувати кілька важливих критеріїв, що допоможуть клієнту визначитися з правильним підбором необхідної моделі:

 • При покупці слід враховувати характер і тип використовуваної вентиляційної конструкції. В результаті вдасться налагодити ефективну роботу всієї системи.
 • Не варто ігнорувати основні особливості конкретного приміщення, де буде надалі використовуватися готове обладнання.
 • Найкраще вибирати високоякісні клапани, виготовлені з міцних і надійних матеріалів. Такі матеріали повинні справлятися з різкими перепадами температур і мати можливість працювати в умовах агресивного середовища, що може негативно позначатися на роботі обладнання.

Увага: установку клапанів потрібно довіряти досвідченим фахівцям, які враховують основні норми і правила.

Обслуговування клапанів

Своєчасне технічне обслуговування клапанів дозволяє поліпшити ефективність роботи всієї системи, а також продовжити її експлуатаційний термін. Регулярна перевірка складається з декількох важливих етапів:

 1. Візуальний огляд деталі, при якому фахівець звертає увагу на поверхню клапана, роботу всіх рухомих частин.
 2. Відбувається перевірка системи на можливу наявність несправної роботи заслінок.
 3. Перевірка команд за допомогою пульта управління.

Увага: якщо були визначені деякі несправності в період гарантійного терміну, клієнт зможе звернутися за допомогою до компанії-виробнику.

Останні відгуки в категорії "Протипожежні клапани"


 • У цій категорії немає відгуків