Шумоглушники
Для поліпшення роботи вентиляційної системи використовують спеціальні шумоглушители. За допомогою представленого пристрою вдається поглинати звукові коливання, які виникають в процесі роботи вентилятора. Крім того, шумоглушители для вентиляції сприяють поліпшенню аеродинамічних характеристик. Продумана конструкція кожної моделі розроблялася з головною метою - забезпечувати комфорт і тишу всередині приміщень, де функціонує вентиляційна система.
Сучасні моделі допомагають поглинати звукові хвилі не тільки від самого вентилятора, але і також від інших пристроїв, що вважаються допоміжними. У цей список відносяться:
- дроселі;
- повітряні клапани;
- всілякі набори фільтрів;
- прилади, що відповідають за охолодження і нагрівання повітряних потоків (системи кондиціонування);
- агрегати, що виконують процес перемішування потоків повітря.
Наявність вібрацій можливо навіть в тому випадку, якщо всі монтажні роботи були виконані за правилами: надійна і якісна фіксація вентиляційних каналів і самого вентиляційного обладнання.
Різновиди шумоглушників
Виходячи з певного експлуатаційного призначення і конструктивних особливостей, все шумоглушители класифікуються таким чином:
- Пластинчасті моделі. Представлені конструкції мають міцний корпус, який був виготовлений із застосуванням тонких пластин, виконаних з металу. Процес кріплення кожної пластини повністю відповідає принципу спіральної намотки. Усередині виробник використовував відповідний звуковбирний шар матеріалу, завдяки якому відбувається поглинання всіх вібраційних хвиль. Це здійснюється в той момент, коли потоки повітря проходять через вентиляційну систему.
- Трубчасті моделі. Такі пристрої мають цільну конструкцію і представлені у вигляді труби прямокутної або круглої форми. Під час розробки використовують виключно легкі типи металів, які не піддаються негативному впливу корозії. Зовні поверхню пристрою має гладке напилення, а всередині - поверхня перфорована. Між зовнішнім і внутрішнім шаром є простір, який повністю заповнюється шаром звукоізоляційного матеріалу.
Вибір тієї чи іншої моделі здійснюється з урахуванням особливостей приміщення, а також сфери експлуатації вентиляційного обладнання.
Конструктивні характеристики
Незважаючи на конкретну модель, кожен шумоглушник має в своїй конструкції міцний корпус, виконаний зі сталі. Саме цей матеріал наділений необхідними показниками легкості, надійності і має захист від корозії в умовах підвищеного ступеня вологості.
Для високого рівня поглинання вібрацій виробник використовує спеціальний матеріал - найчастіше вату. Таким чином, що надходять потоки повітря проходять через жолоб і контактують із захисним шаром, а при виході повітря відзначають тиху роботу вентиляційного обладнання.
Процес монтажу не займе багато часу і може здійснюватися в будь-яких системах з урахуванням певної сфери експлуатації. Йдеться про припливних і витяжних установках.
Для високого шумопоглинання рекомендується встановити даний пристрій між вентилятором і вентиляційної магістраллю. Другий, не менш актуальне варіант - установка перед розташованої повітророзподільної гратами.
Вибір певного шумоглушника здійснюється з урахуванням конструктивних особливостей вентиляційних каналів, які можуть бути круглого або прямокутного типу.