[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Головна перевага установки теплових лічильників-це можливість економії енергоресурсів. За допомогою таких вимірювальних приладів вдається повністю контролювати витрату теплоресурсів і тим самим мотивувати власників будинків і квартир дбайливіше витрачати теплову енергію, щоб надалі уникнути великих платіжок за «комуналку».

В середньому після монтажу лічильників тепла і подальшої реалізації енергозберігаючих процедур в будинку, витрата тепла вдається знизити на 30-50%.

Конструктивні особливості теплових лічильників

У конструкції теплових лічильників представлено відразу кілька важливих комплектуючих:

 • витратомір;
 • тепловий обчислювач;
 • датчики, що регулюють температурні показники;
 • батарея автономного живлення.

Монтаж таких приладів може відбуватися, безпосередньо, в квартирах з горизонтальною розводкою системи опалення. Якщо мова йде про старих будівлях, зведених до 2000 р., тут відзначають наявність вертикальної розводки опалювальної системи, а тому теплолічильник прийнято встановлювати один – на всю багатоповерхівку.

В процесі своєї роботи тепловий вимірювач відповідає за фіксацію наступних важливих показників:

 1. Який обсяг гарячої води (теплового носія) був отриманий кінцевим споживачем (мешканцем будинку).
 2. Які температурні показники теплоносія на вході в систему квартири або будинку.
 3. Які температурні показники теплоносія на виході з квартири або будинку.

Виходячи з усіх перерахованих вище даних, прилад обчислює точну кількість споживаного теплоносія-це певний обсяг гігакалорій, які були витрачені за конкретний проміжок часу (один день, один місяць або один рік).

При використанні таких лічильників кожен споживач отримує суттєву перевагу: він не платить за втрату тепла в процесі його подачі по тепломагістралях.

Різновиди теплолічильників

При виборі оптимального варіанту для подальшої експлуатації потрібно ознайомитися з найбільш популярними і поширеними моделями. Кожен з цих приладів відрізняється експлуатаційними Умовами, конструкцією, монтажем і ефективністю роботи в цілому. Тому перед покупкою слід ознайомитися з представленим асортиментом, враховуючи їх основні плюси і мінуси.

Механічні прилади на тепло

Сучасні теплолічильники механічного типу дозволяють контролювати, яка кількість теплої води проходить через трубу, що подає. За ціною такий прилад відноситься до категорії бюджетних моделей і вважається найбільш доступним. Однак відзначають і деякі мінуси-негативний вплив корозії, високий ступінь чутливості до всіляких забруднень. Щоб виключити подібні наслідки, рекомендується додатково встановити магнітно-сітчастий фільтр, який здатний захистити модель від подібних забруднень.

Конструктивно в таких приладах є роторний пристрій і тепловий обчислювач.

Всі механічні прилади класифікуються наступним чином:

 • гвинтовий;
 • крильчастий;
 • турбінний.

При експлуатації таких лічильників слід пам'ятати, що вони досить чутливі до ударів і різних механічних пошкоджень. В результаті монтажу лічильника збільшуються показники тиску у всій опалювальній системі.

Ультразвукові прилади на тепло

Ультразвукові моделі розраховані на установку в нових багатоповерхових будинках, де проведені Сучасні трубопроводи. Важливо відзначити, що ці прилади відрізняються підвищеною чутливістю до всіляких забруднень і домішок, які знаходяться в теплій воді. Тому якісна робота приладу можлива тільки в тому випадку, якщо теплоносій буде очищений від домішок.

Особливості роботи ультразвукової моделі:

 • Для вимірів використовуються вбудовані датчики в конструкції.
 • Після цього тепловий лічильник видає відповідний звук, що проходить через теплоносій.

Конструктивно в тепловимірювачах виробники передбачили пристрій, який відповідає за подачу сигналу і випромінювач. Їх прийнято монтувати один навпроти одного.

Основні переваги представлених моделей:

 • При використанні даних приладів показники гідравлічного тиску залишаються в нормі.
 • Для оперативного перегляду інформації представлений спеціальний рідкокристалічний дисплей.

Недолік ультразвукових лічильників один - при наявності істотних проблем з електрикою доведеться використовувати підключення через UPS, який є джерелом безперебійного живлення.

Електромагнітний теплолічильник

Представлена модель входить в категорію точних вимірювальних приладів, що активно використовуються в системі опалення. В процесі експлуатації даний прилад працює наступним чином: теплоносій проходить через відповідний пристрій, а завдання електромагнітного поля – проводити оптимальну кількість струму. Такі прилади вважаються досить дорогими і потребують регулярного чищення, завдяки якій вдається продовжити їх експлуатаційні терміни.

У конструкцію теплолічильника включені наступні елементи:

 • датчики, що фіксують температурні показники;
 • первинний перетворювач;
 • електронний блок, який функціонує від електромережі або від набору батарейок.

Якщо прилад постійно буде заповнений теплоносієм, тоді його монтують абсолютно в будь-якому положенні. Якщо розміри фланця і труби абсолютно різні, тоді доцільно скористатися перехідником.

Як правильно підібрати оптимальний теплолічильник для квартири і будинку

Незважаючи на велику різноманітність вимірювальних приладів, не існує універсальної моделі, яка б однаково підходила для монтажу в кожній будівлі.

В цілому, вибір певного лічильника залежить від розмірів житлового приміщення. Для невеликих будинків відмінним рішенням є контролери механічного типу, що відрізняються тривалим терміном служби. При цьому слід віддавати перевагу конструкціям, в яких крильчатка була виконана зі сталі з нержавіючим напиленням. В результаті вона надійно захищена від негативного впливу корозії при постійному контакті з водою. Пластикові крильчатки можуть зламатися від занадто сильного напору в трубах.

Для будинків, чия площа становить більше 105 м2, слід вибирати ультразвукові теплолічильники, які надають точну інформацію. При наявності величезних обсягів використовуваної гарячої води ультразвукові конструкції набагато менше зношуються в порівнянні з іншими теплолічильниками.

Останні відгуки в категорії "Лічильники тепла"


 • У цій категорії немає відгуків