Лічильники тепла
Головна перевага установки теплових лічильників-це можливість економії енергоресурсів. За допомогою таких вимірювальних приладів вдається повністю контролювати витрату теплоресурсів і тим самим мотивувати власників будинків і квартир дбайливіше витрачати теплову енергію, щоб надалі уникнути великих платіжок за «комуналку».
В середньому після монтажу лічильників тепла і подальшої реалізації енергозберігаючих процедур в будинку, витрата тепла вдається знизити на 30-50%.
Конструктивні особливості теплових лічильників
У конструкції теплових лічильників представлено відразу кілька важливих комплектуючих:
- витратомір;
- тепловий обчислювач;
- датчики, що регулюють температурні показники;
- батарея автономного живлення.
Монтаж таких приладів може відбуватися, безпосередньо, в квартирах з горизонтальною розводкою системи опалення. Якщо мова йде про старих будівлях, зведених до 2000 р., тут відзначають наявність вертикальної розводки опалювальної системи, а тому теплолічильник прийнято встановлювати один – на всю багатоповерхівку.
В процесі своєї роботи тепловий вимірювач відповідає за фіксацію наступних важливих показників:
- Який обсяг гарячої води (теплового носія) був отриманий кінцевим споживачем (мешканцем будинку).
- Які температурні показники теплоносія на вході в систему квартири або будинку.
- Які температурні показники теплоносія на виході з квартири або будинку.
Виходячи з усіх перерахованих вище даних, прилад обчислює точну кількість споживаного теплоносія-це певний обсяг гігакалорій, які були витрачені за конкретний проміжок часу (один день, один місяць або один рік).
При використанні таких лічильників кожен споживач отримує суттєву перевагу: він не платить за втрату тепла в процесі його подачі по тепломагістралях.
Різновиди теплолічильників
При виборі оптимального варіанту для подальшої експлуатації потрібно ознайомитися з найбільш популярними і поширеними моделями. Кожен з цих приладів відрізняється експлуатаційними Умовами, конструкцією, монтажем і ефективністю роботи в цілому. Тому перед покупкою слід ознайомитися з представленим асортиментом, враховуючи їх основні плюси і мінуси.
Механічні прилади на тепло
Сучасні теплолічильники механічного типу дозволяють контролювати, яка кількість теплої води проходить через трубу, що подає. За ціною такий прилад відноситься до категорії бюджетних моделей і вважається найбільш доступним. Однак відзначають і деякі мінуси-негативний вплив корозії, високий ступінь чутливості до всіляких забруднень. Щоб виключити подібні наслідки, рекомендується додатково встановити магнітно-сітчастий фільтр, який здатний захистити модель від подібних забруднень.
Конструктивно в таких приладах є роторний пристрій і тепловий обчислювач.
Всі механічні прилади класифікуються наступним чином:
- гвинтовий;
- крильчастий;
- турбінний.
При експлуатації таких лічильників слід пам'ятати, що вони досить чутливі до ударів і різних механічних пошкоджень. В результаті монтажу лічильника збільшуються показники тиску у всій опалювальній системі.
Ультразвукові прилади на тепло
Ультразвукові моделі розраховані на установку в нових багатоповерхових будинках, де проведені Сучасні трубопроводи. Важливо відзначити, що ці прилади відрізняються підвищеною чутливістю до всіляких забруднень і домішок, які знаходяться в теплій воді. Тому якісна робота приладу можлива тільки в тому випадку, якщо теплоносій буде очищений від домішок.
Особливості роботи ультразвукової моделі:
- Для вимірів використовуються вбудовані датчики в конструкції.
- Після цього тепловий лічильник видає відповідний звук, що проходить через теплоносій.
Конструктивно в тепловимірювачах виробники передбачили пристрій, який відповідає за подачу сигналу і випромінювач. Їх прийнято монтувати один навпроти одного.
Основні переваги представлених моделей:
- При використанні даних приладів показники гідравлічного тиску залишаються в нормі.
- Для оперативного перегляду інформації представлений спеціальний рідкокристалічний дисплей.
Недолік ультразвукових лічильників один - при наявності істотних проблем з електрикою доведеться використовувати підключення через UPS, який є джерелом безперебійного живлення.
Електромагнітний теплолічильник
Представлена модель входить в категорію точних вимірювальних приладів, що активно використовуються в системі опалення. В процесі експлуатації даний прилад працює наступним чином: теплоносій проходить через відповідний пристрій, а завдання електромагнітного поля – проводити оптимальну кількість струму. Такі прилади вважаються досить дорогими і потребують регулярного чищення, завдяки якій вдається продовжити їх експлуатаційні терміни.
У конструкцію теплолічильника включені наступні елементи:
- датчики, що фіксують температурні показники;
- первинний перетворювач;
- електронний блок, який функціонує від електромережі або від набору батарейок.
Якщо прилад постійно буде заповнений теплоносієм, тоді його монтують абсолютно в будь-якому положенні. Якщо розміри фланця і труби абсолютно різні, тоді доцільно скористатися перехідником.
Як правильно підібрати оптимальний теплолічильник для квартири і будинку
Незважаючи на велику різноманітність вимірювальних приладів, не існує універсальної моделі, яка б однаково підходила для монтажу в кожній будівлі.
В цілому, вибір певного лічильника залежить від розмірів житлового приміщення. Для невеликих будинків відмінним рішенням є контролери механічного типу, що відрізняються тривалим терміном служби. При цьому слід віддавати перевагу конструкціям, в яких крильчатка була виконана зі сталі з нержавіючим напиленням. В результаті вона надійно захищена від негативного впливу корозії при постійному контакті з водою. Пластикові крильчатки можуть зламатися від занадто сильного напору в трубах.
Для будинків, чия площа становить більше 105 м2, слід вибирати ультразвукові теплолічильники, які надають точну інформацію. При наявності величезних обсягів використовуваної гарячої води ультразвукові конструкції набагато менше зношуються в порівнянні з іншими теплолічильниками.