Напольно-стельові кондиціонери
Напольно-стельові кондиціонери являють собою універсальні спліт системи в плані монтажу. Така кліматична техніка переважно встановлюється у статі або під стелею, але все не обмежується тільки цими варіантами. Переважна установка під стелею або у статі пояснюється тим, що так можна досягти більшої продуктивності. Крім того, це естетично виправдане.
Технічні характеристики і особливості
Напольно-стельові кондиціонери, встановлені під стелею, в режимі охолодження направляють повітряний потік паралельно стелі, а при роботі на обігрів - уздовж стіни вниз. Якщо пристрій встановлено у статі, то потоки повітря спрямовані в режимі охолодження вгору уздовж стіни, а в режимі обігріву уздовж підлоги.
Напольно-стельові типи пристроїв ставлять там, де інші види кондиціонерів не можна використовувати через саму конфігурації приміщення. Чи виправдане застосування пристроїв у великих приміщеннях або там, де працює багато людей. Підходить варіант і для тих, хто чутливий до протягів. Широко застосовують напольно-стельові пристрої в торгових і виставкових залах.
Працюють кондиціонери на холодоагенті - фреоне. Він циркулює між зовнішнім і внутрішнім блоками, слідуючи певною схемою. Сам кондиціонер складається - крім зовнішнього і внутрішнього блоку - з системи трубопроводів і пристрою для керування.
Відмінні риси напольно-стельових кондиціонерів:
- Розраховані на площу до 100 кв. м.
- Потужність - від 5 до 20 кВт.
- Розташування від статі - до 3 метрів.
- Вихідний канал має горизонтальні і вертикальні заслінки з регульованим положенням.
- Турбовентилятор має кілька швидкостей.
- Високотехнологічна електроніка.
- Очисні фільтри з антибактеріальним ефектом.
- Низький рівень шуму.
- Ефективне відведення конденсату.
Напольно-стельові кондиціонери користуються стабільним попитом, коли мова йде про необхідність ефективно охолодити або обігріти приміщення з великою площею.
Монтаж напольно-стельових кондиціонерів
Монтаж цього типу кондиціонерів починається так само, як і у випадку з іншими спліт-системами. Спочатку добре закріплюють внутрішній і зовнішній блоки, а потім приступають до установки трубопроводів. Але є і ряд нюансів, які необхідно враховувати:
- Кріпильні елементи для зовнішнього блоку потрібно підбирати з великим запасом міцності. Пов'язано це з тим, що в зимовий час навантаження на них зростає через снігу та криги.
- Розташувати зовнішній блок потрібно так, щоб вітер мінімально впливав на лопаті вентилятора. Одночасно повинен бути хороший доступ повітря.
- Внутрішній блок встановлюють так, щоб прогрів або охолодження були рівномірними.
- Для електрики необхідна окрема стабільна лінія.
- Якщо при установці внутрішнього і зовнішнього блоків вони не будуть розташовані послідовно один за одним, попередньо потрібно подбати про каналах для кабелів і трубопроводів.
Встановлювати напольно-стельові кондиціонери повинні тільки професіонали. Це дозволить уникнути некоректної роботи пристрою і запобігти ризику поломок.