[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Заслінки і клапани

У нашому інтернет-магазині ви знайдете великий вибір заслінок і клапанів для витяжних або припливних систем кондиціонування. За допомогою цих невеликих деталей можливе перекриття потоку повітря і запобігання його подальшого руху під час вимикання системи. Клапани працюють автоматично - відкриваються під тиском потоку повітря. Таким чином, коли система не працює, повітря не може надходити з вентиляційної шахти назад в приміщення. Навіщо це потрібно? Щоб знизити втрати тепла і раціонально використовувати систему опалення. У нашому каталозі ви знайдете заслінки і клапани для каналів круглої або прямокутної форми.

Клапани та заслінки: технічні характеристики і особливості

Матеріалів для виготовлення заслінок і клапанів служить оцинкована сталь. Вона не іржавіє, не псується від впливу вологи або інших негативних факторів. Сам клапан або заслінка складається з корпусу і пружних пластин. Останні зроблені з листового алюмінію. За допомогою такої простої конструкції можна регулювати обсяг проходить через систему повітря.

Кріпиться клапан всередині каналу за допомогою хомутів. При цьому, його поворотна вісь розташована вертикально. Заздалегідь потрібно враховувати напрямок потоку повітря перед тим, як встановити заслінку.

Де необхідна установка клапанів і заслінок? Є ряд сфер, де вони широко застосовуються - це промислові і харчові підприємства. Тут важливо забезпечити постійний потік свіжого повітря і відтік відпрацьованого. Однак, у використання заслінок і клапанів є обмеження. Не можна встановлювати їх в агресивній і вибухонебезпечному середовищі, а також там, де температура повітря буде перевищувати 80 градусів.

Клапани та заслінки встановлюються в місцях відгалуження воздуховода від центральної магістралі. Саме тут такий елемент дозволяє регулювати обсяг проходять повітряних мас і вирівнювати опір для нормальної роботи системи вентиляції. Підбирають клапан строго в залежності від розмірів воздуховода.

Усередині круглого або прямокутного патрубка закріплено полотно - саме так влаштований клапан. Полотно рухається - за допомогою електроприводу або вручну. Від його положення прямо залежить обсяг повітря, що пропускається. Електричне управління має перевагу - особливо, якщо клапан встановлений в важкодоступному місці. Підключивши клапан до загальної електросистеми вентиляції, ви отримаєте можливість не втручатися в процес його роботи, адже все буде відбуватися автоматично. В ручному режимі регулювати положення заслінки можна за допомогою спеціальної ручки. Кожен її поворот - це зміна положення на 15 градусів. Зафіксувати вибране положення можна за допомогою спеціального болта.

Клапани та заслінки не перекривають потік повітря повністю - тобто, вони не герметичні. Коли вони закриваються, то приблизно 10% повітря проходить через вентиляційну систему.

Монтаж заслінок і клапанів у вентиляційну систему

Перш за все, необхідно підібрати правильну форму і розмір цього елемента. Другий момент - якщо управління буде ручним, то до такого клапану (його ручці) потрібен легкий доступ. Якщо він утруднений, краще придбати варіант з електронним управлінням.

Особливо важлива установка заслінки в системах з радіальним вентилятором. Коли він починає працювати, заслінка повинна змінювати положення поступово, а не одним рухом. В останньому випадку є ризик виходу з ладу електродвигуна - через перевантаження.

Правильний монтаж клапана або заслінки - то, від чого залежить ефективність роботи системи. Якщо все виконано згідно з нормами, то такий елемент прослужить вам довгі роки, не вимагаючи заміни або ремонту.

Останні відгуки в категорії "Заслінки і клапани"


  • У цій категорії немає відгуків