[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Правила підбору повітряно-теплових завіс

Як підібрати теплову завісу для приміщення

Для збереження комфортної температури усередині приміщення необхідна повітряно-теплова завіса. Це енергозберігаючий пристрій, яке можна використовувати в промислових або комерційних приміщеннях - там, де потрібно запобігти тепловтрати. Теплову завісу встановлюють над дверима прорізу, воротами або вікнами. Тут вона не допускає потрапляння всередину холоду при частому відкриванні дверей. Також вона необхідна, якщо двері або ворота широкі - в цьому випадку всередину за один раз може потрапити багато холодного повітря, що вплине на температуру.

Сфера застосування

Повітряна завіса універсальна для промислового і комерційного використання. Вона незамінна для самих різних об'єктів:

  • Автозаправні станції;
  • Торгові центри та магазини;
  • ресторани;
  • аквапарки;
  • СТО та автомийки;
  • Склади і сховища.

І це не повний список місць, де необхідна повітряна завіса для збереження комфортної температури. Підійде вона і для приватного будинку.

Повітряні завіси і їх функціональні можливості

Встановлюють повітряну завісу вертикально або горизонтально по периметру дверного або віконного отвору. У цьому випадку потік повітря, що генерується пристроєм, рухається уздовж або поперек поема. За рахунок цього блокується потрапляння повітря ззовні. Така завіса в зимовий час знижує втрати тепла приблизно на 70 відсотків. Як результат - менше витрат на обігрів приміщення.

Незамінна повітряна завіса і в літній час. В цьому випадку вона блокує потрапляння всередину гарячого повітря, зберігаючи приємну прохолоду. Крім цього, пристрій не дає потрапляти всередину:

  • пилу;
  • комахою;
  • диму;
  • Алергенів.

Вберігає пристрій від підвищеної вологості і неприємних запахів. Якщо встановити її між внутрішніми приміщеннями, вона розділить їх на дві різних кліматичних зони. Це буває необхідно, щоб відокремити промислові зони від місць відпочинку.

Відмінні особливості

В процесі роботи повітряна завіса створює захисний бар'єр, який не дає потрапляти всередину повітрю ззовні і тому, що в ньому може міститися - пилу, запахів, комах. Головне призначення пристрою - не допускати всередину гаряче або холодне повітря, в залежності від сезону. Цим воно допомагає регулювати мікроклімат в приміщенні.

Чим ближче повітряна завіса встановлена ​​до дверного проходу або отвору - тим ефективнішою буде її робота. І чим довше завіса - тим краще буде захист. Повітряна завіса оснащена вентилятором, який забирає повітря з приміщення. Далі потік повітря потрапляє всередину пристрою, де він нагрівається - і подається потужним потім назовні. Струмінь цього повітря настільки сильна, що повністю перекриває отвір. В результаті всередину нічого не потрапляє.

Як вибрати повітряну завісу: на що звернути увагу?
Устаткування має складною конструкцією, тому параметрів його вибору -; чимало. Однак, складним процес не буде, якщо знати заздалегідь, на що звертати увагу перед покупкою.

Типи повітряних завіс

У цьому випадку спочатку визначитеся, де буде встановлено пристрій. Вибір буде залежати від монтажу:

  • Горизонтальна - для установки над воротами або дверима.
  • Вертикальна - встановлюється праворуч або ліворуч від отвору.
  • Колонна - знаходиться по обидва боків від входу.
  • Стельова - її кріплять до стелі над прорізом, ховаючи конструкцію в підвісну стелю.

Окремо варто згадати про повітряних завісах з вологозахистом. Вони призначені для автомийок, СТО та інших приміщень, де спостерігається підвищений рівень вологи.

Розмір отвору і продуктивність

Підбирайте габарити пристрою так, щоб вони повністю закривали дверний проріз. Якщо завіса буде менше, ефективності від її роботи чекати не варто. Рекомендації з вибору виглядають так:

  • Ширина повинна бути такою, щоб повністю перекривати отвір.
  • Довжина - повинна бути більше або дорівнює ширині. Можна встановити кілька пристроїв в одну лінію.
  • Висота повинна бути вище, ніж отвір.

Вибір продуктивності залежить від висоти дверного отвору. Так, пристрої економні моделі з показником 350-550 кубічних метрів на годину підійде для дверних отворів висотою до 1,5 метра і при стандартній висоті двері. Якщо висота велика, пристрій повинен мати продуктивність від 800 до 100 куб.м \ год.

  • Функція нагріву

Є повітряні завіси з функцією підігріву повітря. Вони підходять для приміщень, де немає опалення - і для них важливий обігрів зі збереженням тепла. При опалювальному приміщенні функцію обігріву можна виключити.

  • Потужність пристрою

На цей параметр потрібно звернути увагу, якщо ви купуєте завісу з функцією підігріву. Орієнтуйтеся на формулу: при висоті стель в 3 метри на 10 квадратів площі потрібна мощность 1000 Вт. І це - при хорошій теплоізоляції приміщення.

Якщо функція обігріву при роботі завіси не потрібен, вибирайте пристрої з невеликою потужністю.

  • Нагрівальний елемент

Як нагрівальний елемент може бути вода або електрику. В результаті існує два види завіс - електричні і водяні. Перші відрізняються високою надійністю, точністю, простотою підключення. Ще одна перевага - вони управляються за допомогою пульта.

Перевага водяних повітряних завіс - мінімальна витрата енергії і підвищена потужність. Але вони мають більш складну установку. Водяні повітряні завіси підходять для промислових приміщень з великими отворами. Електричні ж частіше використовують для комерційних об'єктів.

  • Вологозахищеність

Повітряні завіси з високим рівнем захисту від вологи підходять для приміщень, де спостерігається підвищена вологість. Це автомийки, СТО, аквапарки. Якщо ви купуєте пристрій для звичайного приміщення, підійдуть ті, які високого рівня вологозахисту не мають.

Спосіб управління

Керувати роботою пристрою можна за допомогою термостата або дистанційного пульта. Більш прийнятним вважається останній варіант - це зручніше і простіше.

Довжина струменя повітря

Вона обов'язково повинна бути більше, ніж ширина отвору. Якщо цей показник проігнорувати, на хороший захист від тепловтрат можна розраховувати.

Напруга живлення

Напруга може бути 220 або 380 В. Останній варіант підходить тільки великих об'єктів промислового призначення. А перший сумісний з усіма іншими типами приміщень.

Автоматизація роботи

Від цього параметра залежить термін роботи повітряної завіси. Не завжди необхідна безперервна робота пристрою. Краще, якщо воно буде включатися при спрацьовуванні температурного датчика. Якщо температура буде нижче заданої, завіса автоматично включиться. При досягненні комфортної - вимкнеться. Це також допомагає економно використовувати ресурси, зменшити комунальні рахунки.

Також звертайте увагу і на виробника. Зверніть увагу на продукцію компанії, яка має хорошу репутацію. Не полінуйтеся вивчити огляди та відгуки про техніку перед тим, як купувати її. Але на сам бренд звертають увагу в останню чергу. Спочатку визначитеся з ключовими характеристиками, описаними вище. І тільки потім - вибирайте підходящу модель, розглядаючи варіанти у різних брендів.