[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Вентиляція в офісах

Вентиляція в офісах

Система кондиціювання та вентиляції в офісі – важлива складова комфортного мікроклімату. Від якості повітря у приміщенні безпосередньо залежить працездатність та самопочуття кожного працівника. Нехтування цим фактором призведе до падіння працездатності, частих хвороб. Вентиляція офісу потребує вирішення відразу кількох завдань: створення вентиляції для робочих місць, конференц-залів, санвузлів, курилок, серверних кімнат. Знадобиться і хороша система димовидалення.

Вентиляція робочих місць

Повітря в офісі не можна назвати чистим через ряд домішок, які з'являються внаслідок багатьох причин. Для зниження забруднення потрібно вживати різних заходів. Одночасно потрібно підвищити якість повітря.

Які домішки можуть бути в офісному повітрі? Це леткі випари, що виділяються самими людьми, працюючою технікою, що потрапляють у приміщення ззовні. Якщо офіс знаходиться поряд із жвавою дорогою – то у ньому будуть і домішки вихлопних газів. Та й узагалі міське повітря складно назвати чистим.

При цьому самі сучасні будівлі відрізняються щільнішою ізоляцією. Як мінімум – через нові пластикові вікна. Тобто забруднюючі речовини накопичуються всередині і нікуди не діваються, якщо не подбати про систему вентиляції.

Погана офісна вентиляція – це часті застуди у працівників, алергії, дискомфорт та головний біль. Отже, почастішання відгулів та лікарняних. Одна з основних причин алергії та застуди, головний біль – це якість повітря. У ньому можуть бути алергени, віруси, бактерії, скупчення яких викликає захворювання. А головний біль виникає внаслідок великої концентрації вуглекислого газу та нестачі кисню.

Вимоги до якості повітря

Вимоги до якості повітря часто порушуються. Наприклад, повітря швидко стає малопридатним там, де перевищено допустиму кількість людей для певної площі. Наприклад, у конференц-залі, розрахованому на 10 осіб, збирається 15. Або в кабінеті працює 4 особи замість належних 3.

Норми повітрообміну

Вибираючи спосіб створення вентиляції повітря потрібно враховувати планування та площу приміщення, кількість осіб та техніки. Розрахунки ведуться відповідно до БНіП. Дані можна побачити в таблиці нижче.

Приміщення Температура, що розраховується Величина кратності повітрообміну
Приплив Витяжка
Службові приміщення: кабінети, офіси, кімнати, конференц-зали площею понад 35м2

18

Відповідно до розрахунку з асиміляції тепло та вологонадлишку
Службові приміщення: кабінети, офіси, кімнати, конференц-зали площею менше 35м2

18

3,5

2,8

Приміщення приймальних при кабінетах та офісах

18

3,0

2,4

 

Також при проектуванні вентиляції в офісних приміщеннях необхідно враховувати інші норми:

Мінімальна кількість свіжого повітря на одну особу – 60м3.

Подача повітря має бути безпосередньо у приміщення, для якого розроблена вентиляція.

Для адміністративного приміщення з площею менше 35 м2 повітря додається видалятися за допомогою переміщення в загальне приміщення. Якщо площа більше 35 м2, повітря потрібно видаляти безпосередньо з приміщення на вулицю.

Природна витяжна вентиляція може застосовуватися тільки в будинках, що мають не більше 3 поверхів, де працює не більше 300 осіб.

Не можна використовувати централізовану рециркуляцію повітря для вентиляції офісу, кабінету, службових приміщень.

Окремі системи припливної вентиляції для конференц-залів повинні мати механічне спонукання.

Яке обладнання знадобиться для офісної вентиляції?

Вентиляція в офісі потребує певного обладнання, що допоможе створити ефективний повітрообмін. Так, використовують таке:

  • Моноблочні припливні установки.
  • Індивідуальні припливні установки.
  • Індивідуальні припливно-витяжні установки.
  • Приточні установки канального типу.
  • Припливно-витяжні установки із рекуперацією.
  • Набірні системи вентиляції
  • Канальний кондиціонер.

Варто пам'ятати, що будь-яка система вентиляції має як переваги, так і недоліки. Важливим аспектом є розмір пристрою, який буде виконувати вентиляцію та контролювати вологість у приміщенні. Важливо, щоб готова система як фільтрувала припливне повітря, але й підігрівала чи охолоджувала його, насичувала вологою. Припливне повітря повинне рівномірно розподілятися по приміщенню. Всі конструкції вентиляції найчастіше знаходяться у підвісних стелях.

Нижче представлена ​​схема системи вентиляції на робочому місці – зразковий варіант для офісу. Наявність у ній датчиків присутності дозволить раціональніше використовувати електрику. При спрацюванні датчика присутності система буде працювати більш ефективно. Якщо працівник вийде з кабінету, продуктивність дещо знизиться.

Вентиляція переговорної кімнати та конференц-залу

Створення системи вентиляції для коференц-залу, переговорної, виставкової або актової зали має свою особливість - вона працює не завжди, а періодично, при необхідності. Під час проведення заходів вона працюватиме з максимальною інтенсивністю. В інший час - продуктивність роботи буде знижена. Залежно від характеру приміщення вентиляція може працювати на мінімумі можливостей або зовсім бути вимкнена.

Система кондиціонування у разі розрахована великі площі, розподіл повітря має бути рівномірним, але з викликати дискомфорту в людей.

Оптимальний варіант - регулювання повітрообміну згідно даних датчика вуглекислого газу. Він знаходиться у витяжному повітроводі. Якщо в залі є сцена, розрахунок повітря ведеться таким чином: 20м3\год на одну особу. У конференц-залі розподіл повітря ведеться зверху донизу або за схемою «зверху-вниз-вгору».

Розраховуючи систему вентиляції для конференц-залу, необхідно враховувати параметри приміщення, його архітектурні особливості, максимальне завантаження, наявність обладнання.