[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Лічильник тепла: як правильно вибрати?

Лічильник тепла: як правильно вибрати?

Витрати на опалення житлових приміщень – квартир та приватних будинків – «з'їдають» солідну частину сімейного бюджету. Особливо з урахуванням кліматичних особливостей вітчизняних зим. Багато хто вирішує цю проблему за допомогою автономного опалення. Але встановити його за умов наявності централізованого неможливо. Вирішити цю проблему допоможе лічильник тепла, який враховуватиме реальну кількість теплової енергії, що надходить.

Лічильник тепла: особливості вибору

Якщо ви раніше не стикалися з підбором лічильника тепла, необхідно звернутися до фахівця. Навіть якщо ви знайшли той прилад, якому можна довіряти і про який ви чули хороші відгуки, він може не підійти саме для вашої системи опалення. Тому довіряти необхідно професіоналам. Така людина або організація повинні мати відповідну ліцензію, яка дає їм право працювати в галузі енергетики.

Якщо необхідний лічильник тепла, треба вчинити таким чином:

  • Вибрати сам пристрій.
  • Зв'язатися з постачальником теплової енергії та погодити встановлення пристрою.
  • Отримати інженерний проект, а також необхідні параметри, яким надалі має відповідати лічильник.

Під час встановлення лічильника фахівці проведуть калібрування приладу, його налаштування, випробування та тести. Все це необхідно, щоб пристрій працював коректно. Також без цього лічильник просто не пройде майбутніх перевірок, адже його показники не відповідатимуть реальній витраті.

Чому варто довірити вибір лічильника професіоналам:

  • Великий досвід, що дозволяє зробити безпомилковий вибір.
  • Майстер точно знає, який пристрій буде простішим в обслуговуванні.
  • Сервісна компанія, яка обслуговує обраний вами лічильник, може не бути у вашому місті. Майстер точно знатиме, який прилад встановити, щоб ви мали доступ до офіційного сервісу.
  • Якщо ви випадково самі оберете рідкісну модель, може виявитися, що при поломці в місті не знайдеться потрібної деталі. Знову ж таки, майстер може передбачити подібні моменти.

Сам постачальник теплової енергії може відмовити в установці обраної вами моделі лише в одному випадку: якщо в котельні встановлено автоматичну керуючу систему. Непридатна до неї модель лічильника порушить роботу всього комплексу обліку.

Що потрібно враховувати при виборі лічильника?

Вибираючи лічильник тепла, необхідно враховувати ряд факторів, які безпосередньо впливатимуть на його роботу та точність показань:

  • Місце встановлення.
  • Умови експлуатації.
  • Близькість до вхідних засувок.
  • Температура теплоносія.
  • Матеріал, з якого виготовлені труби в системі.
  • Кількість споживачів тепла.

Всі ці фактори враховує професіонал, вибираючи потрібну модель. Звичайно, можна потурбуватися цим питанням самостійно, але це займе більше часу. Крім того, якщо ви не маєте досвіду, то можете зробити помилку при виборі.

Також слід пам'ятати, що якщо в систему опалення подається неякісна гаряча вода, то лічильник краще не встановлювати. Вони також небажані, якщо різниця подачі та зворотнього тиску перевищує показник 0,7 кг\см2.

Перед встановленням необхідно вирішити питання живлення лічильника. Якщо світло вимикається в будинку, пристрій перестане працювати. Для цього знадобиться автономне харчування.

Якщо для установки передбачено обмежений простір, найкращим рішенням буде електромагнітний лічильник. Але підвищену вологість такий прилад погано переносить. В цьому випадку альтернативою буде лічильник вихрового типу. Але вони вимагають повністю виключити влучення в систему повітря.

За принципом дії лічильники поділяються на кілька груп:

  • Вихрові.
  • Електромагнітні.
  • Механічні.
  • Ультразвукові.

Найбільш невибагливими до умов роботи є лічильники вихрового типу. Ультразвукові вирізняються високою точністю. Але якщо у воді є сторонні домішки, показання будуть неточними. Найбільш прості у пристрої та надійні – механічні лічильники. Якщо на такий прилад встановити сітчастий фільтр, то вирішиться проблема впливу домішок у воді, до якої вони теж чутливі.

Електромагнітні лічильники – надійні, але при окисленні контактів показання будуть неточними. Також треба пам'ятати: для приміщень із високою вологістю вони не підійдуть.

Вказаної вище інформації вистачить для того, щоб мати базові уявлення про вибір лічильників. Однак, допомога професіоналів все одно знадобиться, адже не пов'язана з цією сферою людина не знає всіх тонкощів роботи опалювальної системи та самих приладів. Вибір відповідного та надійного лічильника дозволить не просто точно фіксувати витрати тепла, але й платити тільки за той ресурс, який ви використовували.