[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Побутові лічильники води

Цена
- грн
Бренд

Лічильники для води - це компактні вимірювальні прилади, за допомогою яких вдається контролювати витрату води, що використовується. Лічильник вимірює витрата води за 1 годину або хвилину в кубометрах - м3.

При цьому область експлуатації подібних приладів досить велика: починаючи з житлових приватних, багатоквартирних будинків і закінчуючи комунальною сферою. Залежно від цього у продажу представлені різноманітні модифікації таких приладів, які відрізняються конструктивно, зовнішнім виглядом і особливостями роботи в цілому.

За рахунок активного підвищення комунальних тарифів все більшу кількість власників будинків і квартир прийняли рішення встановити побутові лічильники води, що дозволяють суттєво економити.

Монтаж проводиться в горизонтальному або вертикальному положенні. Однак різні компанії-виробники пропонують моделі, які передбачають відразу два варіанти установки:

 • перший клас - у горизонтальному;
 • другий клас - у вертикальному.

Здійснювати покупку вимірювальних приладів необхідно виключно в спеціалізованих і перевірених магазинах, де буде надано паспорт на дану модель: вказаний серійний номер приладу, гарантійний термін і дата випуску.

Різновиди лічильників на воду

Розглядаючи всі різновиди лічильників на воду, умовно їх поділяють на 4 основні категорії:

 1. Механічні вважаються найбільш популярними і затребуваними. Їх робота полягає в тому, щоб здійснювати завмер використовуваного обсягу води за допомогою обертання крильчатки в умовах водяного напору. За рахунок використання рахункового пристрою відбувається підрахунок споживання води. Популярність таких моделей обумовлена ​​їх простим способом монтажу і подальшим обслуговуванням. Крім того, вони мають зрозумілу конструкцію, а для роботи не потребують використання електроенергії.
 2. Ультразвукові прилади можна застосовувати незалежно від певного складу води. В цьому плані вони вважаються більш надійними і невибагливими, ніж механічні моделі. Однак такі лічильники також мають деякі мінуси, серед яких варто відзначити підвищену чутливість до накипу і сильним електромагнітним хвилях.
 3. Резонансні моделі здійснюють перетворення механічної енергії в електричну. Однак представлені прилади не користуються особливим споживчим попитом унаслідок складної конструкції.
 4. Електромагнітні лічильники характеризуються високоточними вимірами і можуть експлуатуватися незалежно від складу води. Серед суттєвих недоліків відзначають складні умови монтажу, неможливість встановлювати прилади в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

З огляду на всі переваги і недоліки кожної моделі, можна підібрати найбільш якісний і точний вимірювальний прилад за доступною ціною.

Для житлових будинків і квартир найчастіше вибирають саме механічні прилади. Однак перед такими лічильниками рекомендується встановлювати очисні фільтри, а також виключити близьке розташування електроприладів (негативний вплив електромагнітного поля). Все це пов'язано з тим, що механічні моделі можуть нестабільно функціонувати за умови, якщо в рідині знаходяться різні добавки.

Вибираємо механічний лічильник: основні види

За конструктивними особливостями і умовами монтажу всі механічні лічильники для води класифікуються таким чином:

 • Крильчасті моделі - вони монтуються на трубопроводи, розмір яких не перевищує 100 мм. Такі прилади найчастіше встановлюють в багатоквартирних і приватних будинках, так як вони відносяться до категорії стандартних побутових моделей. Найбільш оптимальним рішенням є лічильники з показниками пропускної здатності до 15 кубів за 1 годину.
 • Турбінні моделі - вони були розроблені для трубопроводів, діаметр яких варіюється в межах 40-300 мм. Вони спеціально розраховані на величезні обсяги води -; це може бути, як питна, так і технічна вода. В результаті представлені лічильники наші своє застосування в промисловій сфері, а також використовуються в якості загального лічильника на весь багатоквартирний будинок.
 • Комбіновані моделі - в конструкціях цих приладів успішно поєднуються переваги попередніх двох варіантів. Тому, коли необхідно контролювати кількість води, обсяг споживання якої завжди різний, встановлюють комбіновані прилади.

Показники пропускної здатності стандартних побутових лічильників на воду варіюються в межах від 1,6 до 4 м3 / год. Їх прийнято встановлювати також на дачах або в великих заміських особняках.

Основне призначення лічильників: на що звертати увагу при покупці

В процесі вибору підходящого побутового лічильника важливе значення мають температурні показники води, контроль за витратою якої потрібно здійснювати регулярно. У цьому випадку класифікація виглядає досить просто - виділяють моделі, призначені для холодної і гарячої води:

 • Під холодною водою прийнято розглядати потоки рідини, температура якої не перевищує позначку в +30 градусів. Це стосується технічної або питної води.
 • Під гарячою водою розглядають рідину, температура якої становить від +40 до +90 градусів максимум. Міцніссть цих моделей трохи вище, ніж ціна на лічильники для холодної води. Це пояснюється тим, що в їх конструкції виробник використовував деталі, виконані з термостійких матеріалів.

Що стосується корпусних частини приладу, найпопулярнішими вважаються моделі з латуні або композитних матеріалів, які не піддаються негативному впливу корозії навіть в процесі тривалої експлуатації.

Тиск і розташування рахункового пристрою

В процесі вибору підходящого побутового лічильника варто врахувати максимально допустимий тиск в контурі, яке вимірюється в бар. В іншому випадку відзначають некоректну роботу всього пристрою, що в подальшому може призвести до поломки лічильника.

Певний тип вимірювальних приладів розрахований на конкретне тиск. Наприклад, для крильчатих ці показники варіюються від 10 до 16 бар, а для турбінних - більше 12 бар.

Вибираючи підходяще місце для монтажу лічильника, потрібно спочатку зрозуміти - це Мокроход або сухоход. Перші встановлюються, безпосередньо, в воді і відрізняються простим способом фіксації. Другі встановлюються в сухому місці і відокремлені від води міцної мембраною. Саме сухоходи мають найбільшу кількість переваг і характеризуються стабільною роботою навіть в найскладніших експлуатаційних умовах.

Підводимо підсумки: на що звернути увагу при покупці побутового лічильника на воду?

Одним з важливих умов вигідної покупки є ціна - це те, на що покупці звертають першочергову увагу. Але при цьому не варто ігнорувати інші особливості:

 • Призначення моделі - для холодної або гарячої води.
 • Точність вимірювання об'єму води - оптимальна або висока.
 • Спосіб підключення - 15 мм 3/4 "або 20 мм 1".
 • Тип побутового приладу - крильчасті або ультразвукової.
 • Номінальна витрата - 1-2 м3 / год або 2-5 м3 / год.

Сучасний ринок вимірювальних приладів пропонує великий асортимент лічильників для води з різними технічними характеристиками.

Останні відгуки в категорії "Побутові лічильники води"