vent-a@ukr.net
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Промислові лічильники води

Цена
- грн

Промислові лічильники на воду прийнято встановлювати в мережах, які спеціалізуються на водопостачанні багатоквартирних і приватних будинків, різних підприємств. Такі зчитувальні прилади досить часто охоплюють величезну групу споживачів, а тому справляються з вимірюванням витрат великого об'єму рідини.

Корпусна частина цих лічильників може бути виконана з латуні або чавунних матеріалів з фланцевим з'єднанням. Представлені корпуси відрізняються особливою надійністю, а тому можуть справлятися з великими механічними навантаженнями. Вони здатні функціонувати в умовах підвищеного тиску:

 • моделі до 16 бар в стандартній комплектації;
 • моделі до 25 бар або більше для спеціальних випадків.

Багато сучасні промислові прилади передбачають додаткову можливість монтажу передавача імпульсів. Наявність цього пристрою знадобитися для передачі показань з лічильника на відстані.

За точністю вимірювання виділяють моделі з низькою, оптимальною і високою точністю. В результаті необхідності отримувати високоточні показання прийнято встановлювати лічильники з високою точністю класу "С". Такі лічильники відрізняються певними правилами монтажу, про які зазначено в паспорті до приладу.

🌀 Різновиди промислових лічильників на воду

При виборі промислових моделей важливо звертатися увагу на їх переваги і недоліки, на конструктивні особливості та експлуатаційні умови. Адже від якісно обраного зчитує приладу в подальшому буде залежати його правильна робота.

На сьогоднішній день одними з найпоширеніших і популярних є два види промислових лічильників: тахометрические і ультразвукові.

🌀 Тахометричні промислові прилади

Тахометричні моделі мають друге не менш поширена назва-крильчасті лічильники. Вони затребувані за рахунок своєї простої конструкції і зрозумілого способу експлуатації:

 • Рідина протікає через крильчатку або встановлену турбіну, змушуючи її обертатися.
 • Кожен оборот-це певна кількість використовуваної води.
 • Обертовий момент передається на вал, а потім - на рахунковий пристрій, який може бути механічним або електричним.

Таким чином, користувач зможе в будь-який момент ознайомитися з показаннями лічильника.

На труби діаметром до 25-30 мм прийнято встановлюватися моделі з крильчаткою, а понад 30 мм - з турбінками. Турбінні лічильники розраховані на вимірювання обсягів витраченої води від 25 до 1500 м3/год і можуть експлуатуватися для монтажу на труби з діаметром від 50 до 500 мм.

Однак такі моделі мають один істотний мінус-інертність і негативний вплив турбулентності потоку води. Але такий недолік можна з легкістю усунути, якщо додатково скористатися багатоструменевими лічильниками, в яких один потік рідини ділиться на кілька потоків. Такі прилади розраховані для великої кількості використовуваної води, а також відрізняються високоточними показаннями.

Коли необхідно встановити промисловий лічильник для контролю різних обсягів рідини, доцільно придбати комбіновані моделі. Їх перевага полягає в наступному:

 • Якщо потік води буде невеликий, в роботу запускається крильчатка.
 • Якщо потік води помітно збільшується, буде використовуватися турбіна.

Найчастіше представлені лічильники монтують на великих водопровідних магістралях.

Ультразвукові промислові прилади
Представлені водоміри знайшли своє застосування в промисловій сфері, рідше - їх встановлюються в побуті. Своїм зовнішнім виглядом вони трохи нагадують сучасні тахометричні моделі (електронні), але відмінна риса полягає в наявності характерного напису - Ultralyd або Ultrasonic.

Їх робота полягає в наступному:

 • Ультразвукові імпульси проходять проти течії рідини.
 • Всі потоки продовжують свій рух за рахунок сенсорів.
 • Вся інформація з сенсорів передається на мікропроцесор, що відповідає за точний підрахунок витраченого об'єму рідини.

За своєю роботою і конструктивними особливостями промислові ультразвукові моделі відносяться до категорії високоточного і надійного зчитувального обладнання. Однак варто врахувати їх важливий недолік: вони чутливі до якості використовуваної води.

🌀 Призначення промислових водомірів

Призначення водомірів визначається тим, воду якої температури необхідно зчитувати. Залежно від цього, виділяють три різновиди лічильників промислового типу:

 • Для холодної води необхідно вибрати прилади, розраховані на контакт з рідиною, температура якої не більше +30 градусів. Для максимальної зручності користувачів кожен виробник забарвлює корпусну частину цих водомірів в синій колір.
 • Для гарячої води використовуються прилади, виконані з термостійких матеріалів, що витримують температуру води +40-90 градусів. Їх корпусні частина пофарбована в яскравий червоний колір.
 • Універсальні промислові водоміри можуть використовуватися для холодної та гарячої води. Корпусна частина цих приладів представлена в сірому кольорі.

Тому перед покупкою промислового водоміра слід спочатку визначитися, для якої саме води він буде використовуватися.

🌀 Додаткові критерії вибору

Для того щоб лічильник працював справно протягом довгого часу, слід звернути увагу на деякі додаткові критерії при виборі конкретної моделі:

 • Оптимальний витрата рідини, під яким прийнято розуміти споживаний обсяг води за певний проміжок часу.
 • Ступінь чутливості-це швидкість потоку води, що "змушує" обертатися крильчатку або турбіну. За стандартом цей показник становить 15 л/год.
 • Точність вимірювання залежить від того, де саме необхідно встановити промисловий водомір. Вона варіюється від А до D.
 • Установча довжина-дистанція між двох різьб. За рахунок такого параметра вдається зрозуміти, чи можна зробити монтаж водоміра в конкретній ділянці чи ні. Більшість приладів відрізняються стандартною довжиною 110 мм, але різні компанії-виробники пропонують в продаж також лічильники з довжиною 130 мм, 190 мм або 260 мм.
 • Утрата тиску. Це може статися через протікання. Багато приладів здатні зменшувати показники тиску до 0,6 бар.

Додатково промислові водоміри укомплектовують надійним захистом від гідроударів, використовуючи зворотний клапан. Адже в місцевих водопровідних системах часто відзначають проблеми, пов'язані з різкими стрибками тиску в мережі.

Останні відгуки в категорії "Промислові лічильники води"


 • У цій категорії немає відгуків