[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Система вентиляції і охолодження приміщень для Майнінгу

Система вентиляції і охолодження приміщень для Майнінгу

Сфера Майнінг і криптовалюта постійно зростає. Все більша кількість людей цікавиться даною галуззю, а чимала частина з них створює власний Майнінг-ферми. Але продуктивна робота такої системи неможлива без примусової вентиляції і кондиціонування. В іншому випадку працювати ферма не зможе, адже перегрів призведе до виходу обладнання з ладу.

Найбільш поширені помилки

Найбільш поширена помилка власника Майнінг-ферми - економити на системі вентиляції. Тобто, просто не встановлювати її. Але це ніяк не скасовує правила роботи обладнання, яке вимагає певних умов для стабільного функціонування. Купуючи сервера, потрібно відразу ж дізнатися, які вимоги до їх роботі висуваються. І серед них точно буде вимога щодо вентиляції та оптимальної температури навколишнього середовища.

Друга помилка - установка одного кондиціонера на всі сервери і все обладнання. Але звичайний кондиціонер розрахований на кімнату або приміщення, але ніяк не на роботу Майнінг-ферми. Таке обладнання швидко нагрівається - і кондиціонер не здатний їх досить охолодити.

Помилка, протилежна попередньої, - це установка більш потужної системи кондиціонування, ніж цього вимагає обладнання. Дуже часто це рішення приймається з розрахунку «на майбутнє». Але сервера не зможуть працювати нормально, якщо температура повітря нижче необхідної - виникає переохолодження.

Пам'ятайте про те, що одного охолодження недостатньо. Охолодження і вентиляція - це не одне і те ж. Зниження температури повітря без забезпечення його нормальної циркуляції - гроші на вітер.

Крім того, що охолоджує і вентиляційних обладнання ще й потрібно правильно встановити. Тут важливо дотримуватися основних правил монтажу. Вся техніка повинна знаходитися на своїх місцях - тільки тоді система вентиляції та охолодження буде ефективна.

Вентиляція та охолодження для Майнінг-ферм: чому вони так необхідні?

Спочатку поговоримо про важливість кондиціонування. Як і будь-яке комп'ютерне обладнання, установки для Майнінг-ферм нагріваються в процесі роботи. А перегрів загрожує виходом з ладу - і збитками. Щоб така ферма приносила прибуток, всі її елементи повинні працювати стабільно. Тому, важливо вчасно відводити тепло від устаткування.

Ферми для Майнінг представляють собою комплекти потужних відеокарт і блоків живлення, систему управління, вентиляційні блоки. Складаються вони з напівпровідникових елементів, що виділяють тепло. В результаті вся система нагрівається. За годину один майнер здатний виділити 250 Вт тепла. І воно нікуди не дівається, якщо немає системи охолодження і вентиляції.

Якщо немає своєчасного стабільного охолодження ферми, можуть виникнути такі проблеми:

 • Падіння швидкості роботи ферми і скорочення кількості створених монет.
 • Знос струмопровідних елементів.
 • Скорочення терміну служби - нове обладнання доведеться купити набагато раніше, ніж ви очікували.

При цьому, система охолодження повинна економно споживати електрику, рівномірно розподіляти охолоджене повітря по всій кімнаті.

Чому настільки важлива хороша вентиляція? Свіже повітря обов'язково повинен надходити в кімнату. Пов'язано це не тільки з необхідністю охолодження обладнання. В процесі роботи Майнінг-ферма виділяє небезпечні елементи - хімічну пил. Також тут утворюється конденсат. Як результат - з'являються мікроби і бактерії. Дихати всім цим не просто неможливо, але і небезпечно. Тому, своєчасна примусова вентиляція - то, без чого не можна обійтися.

Яке обладнання необхідне для кондиціонування і вентиляції Майнінг-ферми?

Для роботи з майнінговой фермою знадобиться потужне обладнання для вентиляції та кондиціонування. Це пристрої напівпромислового типу. звичайні підлогові поодинокі вентилятори або класичні побутові кондиціонери із завданням не впораються. Це не тільки не дасть очікуваного результату, але і стане марною тратою грошей.

Найкраще використовувати припливно-витяжні установки моноблочного або складального типу. Підійдуть і напівпромислові кондиціонери. Оптимальний варіант - кондиціонери канального типу. Вони підходять для монтажу в стелі, рівномірно розподіляючи потоки повітря по воздуховодам. Вентиляційні решітки встановлюйте там, де потрібен приплив і забір повітря.

Існує кілька варіантів створення системи охолодження і вентиляції, про які ми розповімо далі.

Припливно-витяжна установка

Це найбільш енергоефективні варіант, що дозволяє підтримувати оптимальну температуру, вчасно видаляти повітря і забезпечувати приплив свіжого. Припливні вентилятори можна встановити в зовнішніх стінах або в ряд. Циркуляція повітря може бути організована знизу-вгору.

ПВУ з кондиціонером

У цій системі приплив свіжого повітря проводиться за допомогою приточно-витяжної установки за допомогою каналів. Потрібно заздалегідь розрахувати продуктивність такого обладнання. Установка фільтрів дозволить уникнути попадання в кімнату пилу і бруду. Монтаж енергоефективних вентиляторів дозволить знизити витрати на електрику.

Припливно-витяжні установки можна обладнати технікою таких брендів:

 • Бюджетний варіант - Вентс, MyCond.
 • Середній варіант - Salda, Systemair.
 • Преміальний варіант, який підходить для великих майнінгових ферм - Weger.

Це обладнання вже успішно пройшло перевірку на майнінгових фермах, довівши свою ефективність. При правильному розрахунку такої системи, можна в зимовий час не включати примусове охолодження, використовуючи для цього повітря з вулиці - попередньо очищений.

Влітку можна додатково підключити інверторні кондиціонери, які будуть регулювати роботу, виходячи з температури повітря.

Витяжка і канальний кондиціонер

Такий варіант підійде для невеликих кімнат і Майнінг-ферм. Охолодження і вентиляція здійснюються тут за допомогою одного обладнання. Канальний кондиціонер бере повітря зовні, охолоджує його і подає в приміщення. Так одночасно забезпечується і вентиляція, і охолодження устаткування. Але знадобиться і витяжка для видалення відпрацьованого повітря.

Як приклад техніки, яку можна використовувати для цього варіанту, - Mitsubishi Electric, Haier. Витяжку можна зробити за допомогою канального витяжного вентилятора з додатковим термодатчиком. Таким чином, пристрій буде включати в потрібний момент, а не працювати постійно.

Бюджетний варіант вентиляції та охолодження.

Для цієї мети підійдуть осьові і канальні вентилятори. У цьому випадку одна група вентиляторів буде працювати на приплив повітря, друга - на його видалення. Це буде одна установка на все приміщення, що дозволить заощадити місце. При цьому, з нею можна досягти оптимальних показників повітрообміну.

Вентилятори переміщують підігріте повітря від Майнінг-ферми до канального вентилятора, які видаляють його на вулицю. Припливні вентилятори подають свіже повітря і розподіляють його по кімнаті. У літню пору додатково буде потрібно кондиціонер.

Для створення цієї системи добре підходить наступне обладнання:

 • Канальні Вентс ВКМс 315;
 • Канальні Soler & Palau TD-500 / 150-160 SILENT - відрізняються тихою роботою;
 • Осьові вентилятори Вентс ОВ 2Е 200 - мають тривалий термін експлуатації, стійкі при загорянні.
 • стійкі при виникненні пожежі, що говорить про тривалий термін експлуатації при підвищених температурах;
 • Осьові вентилятори Dospel WOKS 300 - економні і надійні.

Таким чином, будь-яке обладнання для Майнінг потребує регулярного охолодженні. При середньостатистичних показниках роботи Майнінг-ферми температура повітря в кімнаті може досягати 45 градусів. При цьому, сама відеокарта в таких умовах нагрівається вже до 95 градусів. А робоча норма для неї становить максимум 70 градусів. Тому, примусове охолодження - необхідність.

Важливо ставити саме ту систему охолодження і кондиціонування, яка підходить для вашої майнінговой ферми. Не потрібно ставити більш потужну «на майбутнє» - це погіршить роботу вже існуючої системи. Правильний розрахунок і підбір обладнання дозволить не тільки охолодити пристрої, але також заощадити на електриці і навіть опалювати сусіднє приміщення. Останнє можливо при установці системи рекуператорів. У зимовий час це допоможе заощадити на опаленні