Циклон до ЦТ (краплевловлювач)
Відцентровий циклон КЦТ (або краплевловлювач) - одна з модифікацій прямоточного циклону. Завдання такого пристрою-уловлювання твердих частинок, які осідають на поверхні води або іншої рідини. Як правило, пристрій є частиною виробничої установки, що виконує функцію фільтрації. Наприклад, це може бути лінія трубопроводу.
Також циклон цього типу може використовуватися і як самостійна установка, що представляє собою основний щабель ефективного очищення. Здатна вловлювати осіли на краплях частинки пилу розміром більше 5 мкм.
Найчастіше використовуються як сепаратор крапель в скруберах Вентурі типу ГВПВ. Пристрої розраховані на використання в регіонах з сейсмічністю не більше 7 балів.
Характеристика:
- продуктивність-1700 м3 / год
- концентрація рідини в газоповітряному потоці, що надходить в циклон, - не більше 1 л / м3
- концентрація крапельної вологи на виході - 70 мг / м3
- швидкість газоповітряного потоку у вільному перетині циклону - від 3,5 до 5 м / с
- Максимальна температура очищуваної газоповітряної суміші-800ºС
- гідравлічний опір-350 Па
- ефективність сепарації крапель більше 10 мкм-80-99 %
Особливості конструкції
Малогабаритна конструкція відцентрового циклону серії КЦТ складається з трьох елементів:
- вхідного патрубка прямокутної форми;
- корпусу (робочої частини);
- відвідного патрубка з круглим перетином
Корпус і патрубки, як правило, виготовляються з вуглецевої сталі (Ст.3). Також можливе виконання з нержавіючої сталі і алюмінію. Товщину матеріалу замовник може вибрати самостійно.
Пристрій з тангенціальним підведенням газу має кілька модифікацій і виготовляється в суворій відповідності з технічними умовами.
Ефективність очищення газо-повітряних потоків залежить від швидкості їх проходження по горловині пристрою. Наприклад, якщо повітряний потік рухається зі швидкістю 120 м/с, середній діаметр крапель дорівнює 50 мкм.
Принцип роботи
Циклон КЦТ виконує сепарацію крапель завдяки впливу на них відцентрової сили, яка виникає в результаті виникнення швидкого спірально-поступального руху. Газорідинний потік потрапляє всередину циклону через отвір вхідного патрубка і під впливом завихрювача починає обертатися.
Виникаюча відцентрова сила відкидає краплі рідини до внутрішніх стінок корпусу. Мікрокраплі обволікають тверді вкраплення (частинки пилу) — в результаті вони злипаються і утворюється плівка рідини, яка гвинтоподібно рухається вгору. На виході з пристрою суспензія, яка знаходиться в рідині відділяється, а очищений потік повітря викидається в атмосферу.
Всі моделі краплевловлювачів проходять ретельну перевірку, в процесі якої тестується коректність їх роботи. Після цього кожен агрегат отримує сертифікат відповідності положенням ГОСТ.
Характеристики пристрою, принцип його роботи і спосіб налаштування описані в паспорті пристрою. Цей документ, а також інструкція з експлуатації додаються до кожної моделі краплевловлювача.