[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Газові колонки

Гаряча вода в кожному сучасному житлі-обов'язкова умова комфортного життя. Але централізована система водопостачання не завжди виправдовує покладену на неї довіру. Дуже часто воду відключають через поломки, викликаних зношеністю труб. Нерідкі ситуації, коли гарячої води немає все літо або кілька тижнів через так званих-профілактичних робіт. Вирішити цю проблему допоможе установка газової колонки.

Газові колонки і їх переваги

Сучасні газові колонки істотно відрізняються від своїх прототипів, запалювати які потрібно за допомогою сірників, довго налаштовувати потрібну температуру і ні в якому разі не включати кран з холодною водою. Сучасне обладнання для нагріву води має наступні переваги:

  • Безпека.
  • Компактними розмірами.
  • Зручністю використання.
  • Тривалим терміном служби.

Основна перевага сучасної газової колонки полягає не тільки в її зручності. Вона також відрізняється компактними розмірами корпусу-і в цьому вона набагато краще громіздкого бойлера.

Колонки діляться на два види - проточні і накопичувальні. Найкомпактнішими є перші. Вони відмінно підійдуть для невеликих приміщень, де потрібно раціонально використовувати простір. Єдина умова-хороша вентиляція.

Накопичувальні газові колонки відрізняються більшою потужністю, але і розміри корпусу тут більше. Останнє може бути мінусом, якщо запас гарячої води потрібен, але приміщення не розраховане на таке громіздке обладнання. Накопичувальні газові колонки підійдуть для приватного будинку, де є окреме приміщення під установку такої техніки.

Яку з цих колонок вибрати? Все залежить від габаритів приміщення, необхідної потужності, додаткових функцій.

Потужність і продуктивність газової колонки

Компанія, що випускає колонку, вказує на самому агрегаті його продуктивність-літри або Вт в хвилину. Такий показник є умовним, адже точний показник залежить від напору води. Тому, перед покупкою потрібно визначитися з кількістю точок водозабору.

Одному змішувача буде відповідати витрата води приблизно 10 літрів в хвилину. У ванній і кухні така витрата - від 13 до 14 літрів в хвилину. Орієнтуватися при виборі потрібно на те, скільки людина буде користуватися колонкою. Так, для одного або двох осіб оптимальна витрата води – 8 літрів в хвилину. Для двох-трьох-9-10 літрів. Сім'я з 3-4 чоловік зажадає витрати 11-12 літрів в хвилину, для 4-5 - більше 13 літрів.

Потужність колонки також відрізняється. Вона може бути низькою - 17-19 кВт, середньої - 22-24 кВт, 28-31 кВт.

Вибір колонки по модуляції потужності і тиску води

Важливим показником, який потрібно враховувати перед покупкою колонки, є натиск води. Будинки, побудовані приблизно в 60-70 роки, мають низький напір. Для їх водопровідної системи не підійдуть колонки з тиском вище 0,15 бар - можливі проблеми при запуску пристрою.

Частим явищем є гідроудари-тобто, скачки тиску. Вони можуть пошкодити пристрої, вивести його з ладу. Щоб уникнути цього, колонка повинна мати міцні з'єднання. А для цього довіряти потрібно перевіреним виробникам. Оптимальний показник тиску води-11-12 бар.

Скачки тиску в трубах також впливають на сам процес включення колонки і температуру води на виході. Вирішити проблему допоможе колонка з функцією модуляції полум'я. Пристрій автоматично регулюватиме температуру води при зміні її напору. Це допоможе уникнути можливих опіків, якщо, наприклад, хтось вирішить під час вашого душу відкрити ще один кран.

При виборі колонки з модуляцією полум'я потрібно звертати увагу на нижню межу температури води. Чим вона нижче, тим менш сприйнятлива до стрибків тиску. Таким чином, колонкою буде простіше користуватися.

Колонка-автомат або напівавтомат: що вибрати?

Перший варіант розпалу-це напівавтомат. В цьому випадку розпал виконується від запальника. І відбувається це після того, коли датчик дає сигнал запалення запальника. Управління роботою колонки-механічне. Ікра на пальник подається тільки після того, як натиснута кнопка.

Колонки автоматичного типу відрізняються наступним. Газ подається відразу ж на основний пальник. Розпал відбувається за допомогою імпульсу, який подається від батарейок або електромережі. Для таких пристроїв може знадобитися джерело безперебійного живлення-якщо у вас часто відключають світло або бувають скачки напруги.

Камера згоряння або теплообмінник?

Теплообмінники газових колонок виконані з використанням міді. Якісний мідний теплообмінник має характерний колір і блиск. Але якщо його поверхня пофарбована фарбою, можна бути впевненим - використана мідь низької якості.

Також звертайте увагу і на місця спайок. Якщо тут видно темні лінії, зварювання виконана ручним способом, що часто призводить до недовговічності цього елемента. Ідеальний варіант - якщо пайка була виконана за допомогою ультразвуку.

Є пристрої, зроблені зі сталі. Вони відрізняються більш прийнятною ціною, стійкістю перед корозією, тривалим терміном служби. Але і вага у них набагато більше.

Газові колонки можуть мати камеру відкритого або закритого типу. Колонка з класичним виведенням газів за допомогою гофрорукава видаляє його прямо на вулицю. Такий варіант відмінно підійде, якщо неможливо створити нормальний вертикальний вихід.

Як вибрати безпечну колонку?

Найбільш безпечний варіант установки газової колонки підійде тільки для приватного будинку. В цьому випадку вона має окреме приміщення. Але для установки в квартирі такий варіант точно не підійде. Тому, особливу увагу потрібно приділити безпеці пристрою. А для цього обладнання повинно мати такі пристрої:

  • Детектор іонізації-він спрацює, якщо зникне полум'я. Колонка автоматично відключиться.
  • Клапан скидання тиску-необхідний на водонагрівачах накопичувального типу.
  • Детектор потоку-необхідний для включення колонки в будь-якій точці водозабору.
  • Детектор зниженого тиску-контролює тиск в пристрої.
  • Детектор наявності тяги-автоматично відключить пристрій, якщо з'явилася проблема з припливом повітря.
  • Датчик перегріву води - при досягненні максимальної температури, такий датчик спрацює, автоматично відключивши нагрів.

Все це допоможе використовувати газову колонку з максимальною безпекою для вас і вашої родини.

Бренди газових колонок

Особливою популярністю користуються газові колонки від європейських виробників. Їх продукція відрізняється високою якістю, довговічністю і безпекою.

  1. Ariston-пристрої цього бренду поєднують високу якість з прийнятною ціною. Головні вузли зроблені з композитних матеріалів, які не схильні до утворення корозії.
  2. Beretta - їх характеризує якісна збірка і комплектуючі, тривалий термін служби. Кожна модель має лаконічний привабливий дизайн.
  3. Bosch-популярний бренд, продукція якого відрізняється інноваційними технологіями, високою якістю, простотою експлуатації. Такі колонки повністю адаптовані для використання в країнах СНД.
  4. Atlantic-прилади даного бренду відрізняються економічністю і високою безпекою, розширеним функціоналом.
  5. Zanussi-поєднують прийнятну ціну і високу якість. Навіть при нестабільному напорі в системі водопостачання цей пристрій буде стабільною працювати.

Таким чином, перед тим, як визначитися з вибором газової колонки, потрібно детально вивчити пропозиції від різних брендів. Не зайвим буде і рішення звернутися до професіонала. Він допоможе підібрати підходяще пристрій, виходячи з таких параметрів:

  • Інтенсивність користування гарячою водою.
  • Діаметр димоходу.
  • Діаметр газової труби.
  • Потужність пальника.
  • Умови установки і експлуатації.
  • Розмір.

Встановлювати і підключати газову колонку самостійно не можна. Робити це повинен професіонал, а сам монтаж потрібно погоджувати з фахівцями газової служби. Також колонка потребує періодичної перевірки з боку профільних фахівців. Пам'ятайте, що цей пристрій працює з використанням газу - і це відносить його до обладнання підвищеної небезпеки. Тому, халатно ставитися до перевірки і необхідності ремонту колонки не можна.

Останні відгуки в категорії "Газові колонки"


  • У цій категорії немає відгуків