Проточні водонагрівачі
Проточні водонагрівачі являють собою компактний пристрій для підігріву води безпосередньо перед її подачею в кран. Такі нагрівачі не мають накопичувальної ємності. Це просте в монтажі і практичне обладнання, яке користується попитом серед покупців.
Коли і кому необхідний проточний водонагрівач?
Проточні водонагрівачі не менш затребувані, ніж пристрої накопичувального типу. Як зрозуміти, що потрібен саме проточний нагрівач? Вони незамінні в таких випадках:
- Коли гаряча вода необхідна постійно-наприклад, проточні водонагрівачі встановлюються в кафе і ресторанах, санвузлах для відвідувачів торгових центрів і т. п.
- Коли не хочеться чекати, поки вода нагріється-водонагрівачі проточного типу ставлять на дачі або в заміському будинку.
- Якщо електроенергія-дешева, адже такі пристрої споживають її досить багато.
- Якщо для повноцінного нагрівача немає місця або можливості для установки.
Таким чином, проточні водонагрівачі дозволять отримати гарячу воду відразу ж, коли вона необхідна. Вони замінять собою централізовану подачу гарячої води-і ви не будете залежати від роботи комунальних служб.
Види проточних водонагрівачів
Розрізняють проточні нагрівачі за типом управління і конструкції. Але базовою є класифікація за особливостями роботи:
- Напірні-такі водонагрівачі встановлюють на трубу, з їх допомогою можна забезпечити гарячою водою відразу кілька точок. Вони відрізняються більш високою ціною, мають більш складну конструкцію. Встановлювати такі водонагрівачі повинні тільки професіонали, адже вони вимагають специфічних інструментів і знань.
- Безнапірні-встановлюються на кран і підігрівають воду тільки для однієї такої точки. Для роботи таких водонагрівачів необхідний термостатний кран. Зазвичай, він є в комплекті поставки, якщо не вказано інше.
За способом управління проточні водонагрівачі діляться на наступні види:
- Гідравлічні-відрізняються простою конструкцією і мінімальними настройками, серед яких: температурний режим, включення і виключення.
- Електронні-мають більш гнучку і вдосконалену систему настройки, яка залежить від напору води, потрібної температури і витрачається електроенергії.
Водонагрівачі відрізняються як по конструкції, так і за ціною. Вона залежить від особливостей пристрою і бренду-виробника.
Особливості роботи та переваги
Проточний водонагрівач складається з декількох частин: корпусу, нагрівальних елементів, датчиків температури і напору, запобіжників. Вся ця система працює наступним чином:
- Холодна вода потрапляє в корпус, активуючи датчик тиску.
- Датчик включає нагрівальні елементи-все відразу або кілька (залежить від бажаної температури).
- Рідина проходить через нагрівачі - і приймає у них тепло.
- Гаряча вода подається в трубу.
Це загальний принцип, який стосується напірних водонагрівачів. Але він схожий і з тими, які поміщаються на змішувач. Конструкція може злегка відрізнятися в залежності від моделі. Так, деякі виробники пропонують теплообмінники закритого типу, які безпосередньо не контактують з водою. Таким чином, продовжується термін служби пристрою.
Проточні водонагрівачі мають наступні переваги:
- Прості в експлуатації.
- Мають тривалий термін служби.
- Безпечні у використанні.
Відмінність проточних водонагрівачів від бойлерів - не тільки в неможливості накопичення води в Баку. Також вони не знезаражують воду - для цього буде потрібно інший пристрій, якщо воно потрібно.
Як правильно вибрати проточний водонагрівач?
При виборі моделі проточної водонагрівача звертайте увагу на продуктивність такого обладнання. Це основна характеристика, з якої необхідно починати підбір відповідного пристрою. Наприклад, для миття рук досить продуктивності в 3 літри, а для посуду - приблизно п'яти літрів. Якщо використовувати таку воду ще й для душу-продуктивність повинна бути мінімум 8 літрів. Також від продуктивності залежить і споживання електроенергії пристроєм.
Другий фактор-потужність. Для цього дізнайтеся Продуктивність по гарячій воді, після чого помножте цей показник на 2. Це допоможе розрахувати витрату електрики для нагріву. Звертайте увагу і на додаткові функції:
- Чи є у Тена захист від перегріву.
- Чи є запобіжник від перепадів напруги.
- Наявність автоматичного деактиватора на випадок припинення подачі води.
- Наявність клапана від різкого стрибка тиску.
- Фільтр від осаду і нальоту.
- Світловий індикатор роботи.
Чим більш великим буде функціонал пристрою, тим вище буде його ціна. Зверніть увагу і на комплект поставки нагрівача. В ідеалі він повинен поставлятися з усіма кріпленнями та іншими елементами, необхідними для його експлуатації. Від їх наявності залежить надійність і якість монтажу, стабільність роботи пристрою.