Вентилятори пилові ВРП (ВЦП 5-45)
Вентилятори пилові ВРП (ВЦП 5-45) призначені для переміщення повітря, що містить суміші газу і пилу, видалення його з приміщення. Головна умова - в ньому не повинно бути вибухонебезпечних речовин або абразивних частинок. Температурах повітря не повинна перевищувати 80 градусів за Цельсієм, в ньому не повинно бути присутнім волокнистих частинок або липких речовин. Таке обладнання відмінно підійде для видалення з повітря стружки і деревного пилу, металевої стружки і пилу. Таким чином, вентилятори даної моделі затребувані на деревообробних підприємствах, в цехах або майстерень з обробки металу.
Вентилятори пилові ВРП (ВЦП 5-45): технічні характеристики і особливості
Пристрій виготовляється згідно з нормативами і стандартами безпеки. Воно відрізняється стабільністю роботи, довговічністю, не вимагає частої заміни деталей або ремонту. Технічне обслуговування також не вимагає складних дій.
Вентилятори ВРП (ВЦП 5-45) відрізняються наступними особливостями:
- Мають спіральний поворотний корпус;
- Всмоктування - одностороннє;
- Лопатки - радіальні прямі;
- Встановлено вісім лопаток;
- Обертатися вентилятор може вліво або вправо.
Існує кілька схем виконання вентиляторів ВРП (ВЦП 5-45) - все залежить від конкретної моделі, дані заздалегідь уточнюйте. Вентилятори застосовують в наступних сферах:
- Для обладнання пилеочісних установок.
- В системі пневмотранспорту.
- Для видалення деревного пилу і стружки.
- Для видалення металевої стружки і пилу.
- У виробничих цілях.
- Для санітарно-технічних завдань.
Відцентрові вентилятори ВРП (ВЦП 5-45) можуть бути виготовлені з вуглецевої, нержавіючої сталі або різнорідних металів.
Особливості пристрою пилового вентилятора ВРП (ВЦП 5-45):
- Корпус являє собою нероз'ємну конструкцію. До його передній стінці кріпиться вхідний патрубок і фланець. Вихідний міцно приварений до корпусу.
- Зазор між робочим колесом і вхідним патрубком можна регулювати.
- Робоче колесо складається з восьми лопаток, двох зірочок і маточини.
- Вентилятор обладнаний асинхронним електродвигуном.
Під час обертання робочого колеса вентилятора повітря надходить в канали між лопатками, потім під дією відцентрової сили рухається до периферії і переноситься в вихідну частину корпусу.
Заходи безпеки при використанні вентилятора ВРП (ВЦП 5-45)
Під час використання пристрою потрібно дотримуватися ряду заходів безпеки, щоб не допустити нещасних випадків і виходу вентилятора з ладу. Дотримуйтесь такі рекомендації:
- Встановлювати вентилятор має людина, яка добре знає пристрій і правила його експлуатації. Він повинен пройти інструктаж з техніки безпеки.
- Перед тим, як проводити ремонт або технічне обслуговування пристрою, потрібно відключити його від мережі і дочекатися повної зупинки обертових частин.
- Металеві конструкції пристрою повинні бути обов'язково заземлені.
- Пускову установку потрібно ставити там, де можна спостерігати за роботою вентилятора.
- Привід двигуна повинен мати огорожі.
Перед тим, як здійснювати монтаж пристрою, потрібно оглянути його вузли. Якщо помічені пошкодження, необхідно їх усунути. Під час монтажу потрібно:
- Переконайтеся, що колесо обертається плавно і легко.
- Налаштуйте осьової і радіальний зазори, перевірте їх.
- Переконайтеся в щільності затягування з'єднань болтів, особливо - робочого колеса.
- Заземлите корпус.
- Перевірте напрямок обертання колеса короткочасним включенням.
Останній етап - приєднайте всмоктуючий і нагнітальний повітроводи за допомогою гнучких вставок. Перед самою роботою потрібно провести пробний пуск вентилятора, щоб перевірити його роботу. Переконайтеся, що напруга мережі відповідає тому, що вимагає двигун. Якщо в процесі тестування виявлено сторонні шуми, підвищена вібрація, вимкніть пристрій і усуньте причину неполадки.