[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Який кондиціонер вибрати?

Який кондиціонер вибрати?

Купівля кондиціонера - відповідальний процес, від якого в майбутньому буде залежати комфорт в квартирі або офісі. Сьогодні на ринку представлено безліч типів і моделей таких пристроїв. Перш за все, необхідно визначитися з типом кондиціонера - від цього залежить потужність системи, характер її роботи і інші важливі характеристики. Кожен тип має свої переваги і особливості, які потрібно враховувати перед тим, як купувати пристрій. Далі ми детально опишемо кожен тип систем кондиціонування, розповімо про їх переваги та недоліки.

Віконні кондиціонери

Віконні кондиціонери являють собою невеликий блок, потужність якого становить від 5 до 12 тисяч теплових одиниць (BTU). Їх встановлюють у віконний отвір в житлових і офісних будівлях. Роботою кондиціонера можна управляти дистанційно.

Перевагами віконних пристроїв є їх прийнятна ціна, простота монтажу. Однак, для нього потрібен і спеціальний отвір в стіні або вікні, що не завжди є можливим. Також віконні кондиціонери потребують теплоізоляції навколо корпусу.

Мобільні кондиціонери

Це моноблочне пристрій, який відводить тепло з приміщення за допомогою воздуховода - на вулицю. Зовнішнього блоку у таких кондиціонерів немає, тому вони ідеально підходять для будівель, які мають історичну цінність або -якщо їх вікна виходять на центральну вулицю. Мобільні кондиціонери застосовують і для тимчасового охолодження приміщення - наприклад, в лікарні в палаті конкретного хворого.

Мобільні кондиціонери не вимагають спеціального монтажу і пов'язаних з цим витрат. Їх можна ставити туди, де вони необхідні зараз - і в цьому їх основна перевага. Серед недоліків - потрібно періодично вручну зливати накопичився конденсат. До того ж, мобільні пристрої будуть коштувати дорожче, ніж стаціонарні.

Спліт-система

Спліт-система складається з компресорно-конденсаторного блоку, який відділений від випарника, що знаходиться всередині. Внутрішній блок кондиціонера має стандартну форму і розмір, може бути квадратним - в останньому випадку повітря він може роздавати в кілька сторін відразу. Радіусна форма внутрішнього блоку підійде для установки в кутку.

Існують напольно-стельові спліт-системи. Конденсат в таких пристроях відводиться на вулицю або в систему каналізації. В кожному окремому випадку - спліт-система вимагає професійної установки.

Спліт-системи - це надійні пристрої з привабливим зовнішнім виглядом, а також великим вибором програм роботи. Залежно від виробника і моделі, вони можуть мати ряд додаткових функцій, які спростять роботу з ними. Також спліт-система передбачає віддалене управління і налаштування. Все це, звичайно ж, впливає на вартість пристрою і монтажу - обладнання обійдеться дорожче.

Касетні кондиціонери

Касетні типи кондиціонерів встановлюють в підвісну стелю - як в суцільний, так і в модульний. Вони мають помпу для видалення скупчився конденсату - похилий дренаж в цьому випадку неможливий. Головна перевага касетних пристроїв-вони можуть роздавати охолоджене повітря рівномірно зверху. Вони не мають виступаючих частин, ніж дозволяють зберегти цілісність інтер'єру. Недоліком можна вважати відносно високу ціну пристрою.

Канальні кондиціонери

Канальні кондиціонери - одна з різновидів спліт-систем, яка має свої переваги і відмінності. Так, внутрішній блок цього пристрою захований за підвісною стелею, забір повітря здійснюється через витяжні і припливні решітки. Керувати роботою такого кондиціонера можна за допомогою дистанційного або настінного пульта.

Канальні кондиціонери найбільш вдале рішення з точки зору дизайну приміщення. Вони практично непомітні - видно будуть тільки витяжні і припливні решітки. За допомогою ручних або термостатичних шиберів можна регулювати температуру повітря в кімнаті. І працюють канальні кондиціонери з мінімальним рівнем шуму. Один внутрішній блок можна використовувати для кондиціонування всієї квартири або будинку. Однак, канальний тип пристрою потрібно отримувати більш складного монтажу.

Мультиспліт-системи

Така система складається з двох і більше внутрішніх блоків кондиціонера, які підключені до одного конденсатору. Це і дає одне з основних переваг - можливість використання там, де є підвищені вимоги до архітектурного вигляду будівель. Установка всього одного блоку не так сильно впливає на зовнішній вигляд споруди, як кілька.

Ще одна перевага - до одного зовнішнього блоку можнго підключити різні внутрішні. Наприклад, встановити один канальлний і один - підлоговий. Це ідеальне рішення для офісів і великого приватного будинку або квартири з безліччю кімнат. До того ж, мультіспліт-системи більш економічні.

Недоліком можна вважати неможливість одночасно обігріву однієї кімнати і охолодження інший. В цьому випадку доведеться користуватися додатковими пристроями.