[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Як вибрати якісний стельовий вентилятор

Як вибрати якісний стельовий вентилятор

Вентилятор - компактний пристрій, створене для перемішування мас повітря в приміщенні. Його кріплять до стелі, де він своєю роботою і створює комфортний мікроклімат в приміщенні. Це простий побутовий прилад за доступною ціною, бюджетний спосіб відчути прохолоду в літню спеку.

Сфера застосування

Стельові вентилятори дозволяють створити в приміщенні комфортну прохолоду, яку можна порівняти з відчуттям легкого бризу. Це можливо за рахунок обертання лопатей, які перемішують повітряні маси. Температуру повітря вентилятор не змінює, але з ним набагато комфортніше. Призначений вентилятор для установки в комерційних і побутових приміщеннях, а також на виробництві. Використовують пристрій і на відкритих майданчиках на кшталт терас або веранд кафе.

Функціональність пристроїв

Стельові вентилятори ефективно охолоджують повітря в приміщенні, рівномірно розподіляючи потоки по всьому периметру. При цьому, не спостерігається різких стрибків температури, але приємне подих вітру - гарантовано. Якщо придбати вентилятор з можливість зміни напрямку лопатей, то модель може використовуватися не тільки для охолодження, але і підігріву повітря.

Оптимальний вибір - моделі зі змінним обертанням лопатей. Вони допомагають заощадити як на кондиціонуванні, так і на опаленні приміщення. Моделі з здатність регулювання рівня вологості підійдуть для приміщень, де з цим показником спостерігаються проблеми.

Особливості побутової техніки

Практично всі моделі стельових вентиляторів підтримують функцію реверсу, що дозволяє їм працювати в режим охолодження або обігріву. Регулювання руху лопатей можлива за допомогою перемикача або контролера.

При роботі в режимі «літо», повітря спрямовується зверху вниз, що створює ефект легкого вітерцю. При режимі «зима» тепле повітря піднімається знизу-вгору - і поширюється по приміщенню. Таким чином, температура змінюється в сторону прогріву. Використання такого вентилятора знизить витрати на опалення.

Як вибрати стельовий вентилятор: ключові критерії
Вентилятор мають нескладну конструкцію і простий принцип роботи. Однак, при їх виборі потрібно врахувати ряд критеріїв і особливостей, щоб пристрій працював ефективно і допомагало у створенні потрібного мікроклімату.

Отже, на що потрібно звернути увагу:

  1. Місце розташування - визначтеся, де буде встановлений вентилятор. Для рівномірного розподілу повітря це повинен бути центр кімнати. Якщо приміщення має велику площу, знадобиться два вентилятора і більш. Уникайте над ліжком - це рішення комфорту не додасть.
  2. Розміри вентилятора - підбирайте габарити пристрою в залежності від площі кімнати. Так, розмір до 1м підійде для маленьких кімнат, 1м - для середніх, понад 1 м - для великих і просторих.
  3. Висота стелі - від цього критерію залежить комфорт і безпеку. Врахуйте висоту стелі і зіставте її з габаритами вентилятора. Моделі з довгим стрижнем не підійдуть для кімнат з стелями менше 2,4 метрів. Оптимально, якщо лопаті знаходяться на відстані мінімум 2,1 м від підлоги.
  4. Електроживлення - стандартні моделі розраховані на електромережу 220 В. Але якщо пристрій обладнаний світильником, проводка може не витримати навантаження. Тому, необхідна консультація з електриком. Можливо, знадобиться окремий кабель від електричного щитка.
  5. Діаметр лопатей - чим вони більші, тим вище інтенсивність обдування, і тим більше місця потрібно пристрою.
  6. Матеріал лопатей - це може бути абс-пластик, метал, дерево, алюміній або звичайний пластик. На якість обдування це не впливає, а от на зовнішній вигляд пристрою - так. Вибирайте в залежності від інтер'єру приміщення.
  7. Швидкість обертання - чим інтенсивніше обертається вентилятор, тим ефективніша його робота. Оптимальним буде показник в 2500 оборотів в хвилину.
  8. Потужність - мінімально допустимою вважається 15 Вт.
  9. Клас захисту - від води і сторонніх предметів. Водозахищені варіанти оптимальні для ванної кімнати та кухні.
  10. Кут нахилу лопатей - оптимальний показник складе 12-14 градусів.
  11. Мотор - звертайте увагу не тільки на потужність, але і на рівень шуму. Ідеальний варіант - безшумний. Якщо важливий рівень комфорту, вибирайте моделі з рівнем шуму в межах до 46 дБ. Вентилятор також повинен мати антивібраційну конструкцію, щоб у процесі роботи не створювався зайвий шум.

Крім того, звертайте увагу на матеріал лопатей не тільки в контексті дизайну інтер'єру. Так, за пластиковими лопатями простіше доглядати, і такі моделі коштують дешевше. Плюсом буде і можливість їх заміни: при пошкодженні лопатей не потрібно буде купувати новий пристрій, досить замінити тільки зламаний елемент.

Корисні поради щодо вибору вентилятора

Крім основних характеристик вентилятора, звертайте увагу і на інші практичні поради по його вибору:

  1. Встановлювати пристрій без штанги можна лише в разі, якщо це неможливо зробити через висоту стелі. Лопаті не повинні знаходитися дуже близько до нього.
  2. Переконайтеся, що стеля витримає вагу обраної вами моделі. Для цього проконсультуйтеся зфахівцем.
  3. Для високої стелі купуйте модель з дистанційним пультом або виносним управлінням.
  4. Перевіряйте правильність обертання лопатей - взимку вони повинні рухатися за годинниковою стрілкою, а влітку - проти неї.
  5. Для додаткового освітлення в кімнаті вибирайте вентилятор з вбудованим світильником.
  6. Ставте вентилятор так, щоб він не перекривав джерело світла.
  7. Для установки вентилятора поза приміщенням вибирайте вологозахищені моделі.

Визначившись з основними критеріями, звертайте увагу на бренд-виробник. Це повинна бути перевірена компанія з хорошою репутацією. Прочитайте відгуки і подивіться огляди на обрану модель - або декілька - щоб зрозуміти, чи точно вона вам підходить.