[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Як вибрати очищувач повітря

Як вибрати очищувач повітря

Очищувач повітря - затребуване пристрій, який все частіше купують не тільки для офісу, але і вдома. Проживання в місті має свої негативні сторони, одна з яких - забруднене повітря. У ньому багато кіптяви, відпрацьованих автомобільних газів, пилу, алергенів. Тому, очищувач повітря - пристрій необхідне, особливо, якщо у вас в родині хтось страждає від захворювань дихальних шляхів, алергією.

Очищувач повітря: особливості конструкції

Очищувач повітря складається з декількох комплектуючих - вентилятор, система фільтрів і іонізатор. Потік повітря нагнітається за допомогою вентилятора, він проходить через фільтри і іонізатор, завдяки чому очищається від всіх можливих забруднень. Це можливо завдяки кільком фільтрам:

  • Глибокого очищення - він затримує великі частинки пилу і шерсть тварин, має вигляд сітки. Це фільтр багаторазового використання, який можна чистити.
  • Уловлюють запахи - в його складі є активоване вугілля, завдяки чому з повітря прибираються неприємні і різкі запахи.
  • Тонкого очищення - такі фільтри затримують віруси, пилок квітів, дрібний пил, різні алергени.

Ще можлива установка електростатичного фільтра, який затримує мікроскопічні частинки. Якщо встановлений водний фільтр, то пристрій являє собою вже мийку повітря, коли забруднені частинки осідають усередині приладу, опиняючись в піддоні. Перевага такого фільтра - додаткове зволоження повітря, що дуже важливо для нормального самопочуття і здоров'я.

Додатково повітряний потік може бути оброблений також за допомогою:

  • Фотокаталітичного фільтра - він окисляє і розкладає токсини, які можуть перебувати в повітрі.
  • Ультрафіолетової лампи - він допомагає дезінфікувати приміщення, вбиваючи віруси і бактерії.

Таким чином, підібрати очищувач повітря можна в залежності від ваших потреб і місця проживання, яке визначає забрудненість повітря.

Що таке кліматичний комплекс?

Кліматичний комплекс - це пристрій, який має основну та додаткові функції по очищенню і поліпшенню повітря. Так, основна функція - це очищення від забруднень. А додатково можна включати і інші режими, наприклад, зволоження, ароматизація, прогрів повітря або його охолодження, антибактеріальна обробка.

Ароматизація можлива в тому випадку, якщо встановлена ​​аромакапсула, де встановлений ватний диск, просочений ароматичною речовиною. Така капсула не вбирає запахи, тому їх змішування виключено. Зволоження повітря відбувається за допомогою фільтра водного типу. А озонування можна включати тільки в той момент, коли в кімнаті немає нікого.

Технічні характеристики: на що варто звернути увагу?

При виборі очищувача повітря потрібно звернути увагу на такі основні характеристики пристрою:

  • Продуктивність - вимірюється в обсязі повітря, який проходить через пристрій за годину роботи. Ідеально, якщо за годину очищувач може переробити навколишнє повітря 2-3 рази. Щоб вибрати прилад, необхідно знати обсяг приміщення - і виходячи з цього зупинятися на тій чи іншій моделі.
  • Рівень шуму - бажано, щоб він не перевищував 30 децибел. Особливо потрібно приділяти увагу цим параметром, якщо у вас чуйний сон або ж, якщо прилад буде встановлений в дитячій кімнаті.
  • Спосіб установки - існують підлогові моделі і ті, що кріпляться до стіни.
  • Інтенсивність роботи і можливість її регулювання - так, краще, щоб прилад можна було налаштовувати в залежності від ваших побажань. Наприклад, вдень очищувач може працювати інтенсивніше, а на ніч його продуктивність можна знизить.
  • Таймер - але дозволить задати автоматичне включення і виключення.

Корисною буде функція індикації забрудненості фільтрів. Вона дозволить за допомогою світла або звуку отримати нагадування про те, що фільтр вже досить забруднене - і його пора змінити.

Управління очищувачем

Якщо вибирати простий пристрій, то управління тут буде електромеханічним за допомогою регуляторів поворотного типу. Функції матимуть світлову індикацію. При виборі пристрою середнього класу ви отримуєте можливість ставити цикл роботи очищувача, контролювати його показники. Такий очисник має зручний дисплей з електронним управлінням.

Існують також пристрої, здатні підключатися до системи «Розумний будинок», вони мають можливість дистанційного керування.

Види очищувачів

Очищувачі повітря випускаються в різних модифікаціях, мають різні призначення. Все залежить від того, де саме буде встановлений очищувач. Виділяють такі види:

  • Побутові - можуть очистити повітря, дезінфікувати його, прибрати неприємні запахи, наситити повітря киснем і озонувати його.
  • Промислові - мають велику потужність і ефективність, адже працюватимуть в більш забруднених умовах.
  • Іонізатори для холодильника - борються з грибками і бактеріями, усувають запахи.
  • Автомобільні - відрізняються компактними розмірами, з легкістю очистять повітря в автомобілі від алергенів, пилу, тютюнового диму.

Останній вид очищувачів може використовуватися також і в невеликих приміщеннях начебто комори, ванні кімнати або санвузла. Такі пристрої можуть працювати від батарейок або прикурювача.

Що потрібно знати для правильного вибору очищувача?

Для правильного вибору очищувача повітря обов'язково потрібно знати площу приміщення, де він буде знаходитися, і які проблеми йому треба буде розв'язати. Чи необхідна очищення повітря від бактерій, чи будете ви користуватися функцією миття? Також визначіться, скільки фільтрів буде в очищувачі.

Якщо передбачається, що очищувач буде працювати цілодобово, то краще вибрати модель з низьким споживанням енергії. А якщо ви цінуєте тишу, то рівень шуму пристрою повинен бути мінімальним. Подібну ж проблему вирішить нічний режим.

Очищувач або зволожувач: що краще вибрати?

Багато покупців помилково вважають, що можна замінити очищувач зволожувачем. Це абсолютно різні прилади, які виконують різні ж функції. Очищувач видаляє з повітря пил та будь-які інші забруднення. Зволожувач ж насичує повітря вологою, в результаті чого пил разом з мікрокапелькі осідає на меблях і підлозі.

Якщо ви не хочете вибирати, то краще купити прилад, що поєднує обидві ці функції. Тим більше, що зволожувач повинен працювати деякий час, а не цілодобово. А ось очищувач зазвичай розрахований на тривалий режим роботи - особливо, якщо ви часто і надовго відкриваєте вікна.

Де замовити очищувач повітря?

Наша компанія пропонує очищувачі повітря від перевірених брендів, які позитивно зарекомендували себе у покупців. У нас ви знайдете тільки оригінальну техніку, яка повністю відповідає заявленим в описі характеристикам. Кожен прилад має офіційну гарантію, а також повний комплект поставки.

Для замовлення зверніться до наших співробітників або оформіть його через сайт. Консультанти нашої компанії також дадуть відповідь на всі ваші питання щодо техніки, допоможуть в її виборі.