[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Вентиляція для СТО від компанії ВЕНТ АЛЬЯНС

Вентиляція для СТО

Компанія ВЕНТ АЛЬЯНС закінчила монтаж вентиляційного обладнання на одному з Наших обєктів, а саме на станції технічного обслкжіванія місто Київ

Вентиляція для СТО - необхідність, а не просто можливість створити найбільш підходящі кліматичні умови. У процесі роботи в повітрі практично постійно спостерігається висока концентрація вуглекислого газу, випаровування палива і масел, лакофарбового покриття. Крім того, має місце і підвищений рівень вологості через необхідність мити автомобілі або їх складові. Все це безпосередньо впливає на безпеку і комфорт людей, що працюють на СТО, а також на результат роботи.

Функції вентиляції на СТО

Якісна система вентиляції здатна вирішити безліч проблем, з яким стикаються власники станцій техобслуговування і їх співробітники. Розглянемо більш докладно:

  • У повітрі на СТО одночасно знаходиться безліч шкідливих для людини речовин - від чадного газу випарів лаків і фарб. І дихати всім цим - небезпечно для життя і здоров'я. Система вентиляції видаляє ці частинки, не допускаючи їх накопичення.
  • Збереження обладнання та автомобілів, які проходять ремонт - частинки різних речовин здатні пошкоджувати металеві поверхні, а вологість призводить до утворення корозії.
  • Запобігання появи грибка або цвілі через підвищеної вологості.

І, звичайно ж, якісна вентиляція для СТО - це комфортні умови для роботи співробітників: як в літній, так і в зимовий час.

Вентиляція для СТО: правильне обладнання технологічних зон

Облаштування вентиляції для СТО не обмежується звичайним монтажем відповідного обладнання - однакового для всіх робочих ділянок. Тонкощі установки залежать від конкретної зони і її призначення, тих процесів, які в ній відбуваються. Перед тим, як починати робити проект майбутньої вентиляції, враховують кілька факторів: кількість приміщень і їх типи, наявність або відсутність лакофарбового цеху і т.п. І кожне приміщення має свої тонкощі створення безпечного мікроклімату. Саме тому вентиляція для СТО повинна створюватися з урахуванням таких особливостей:

Ділянка мотористів - місце, де практично постійно працюють двигуни транспортних засобів, в результаті чого виділяються гази від згоряння палива. Саме їх відведення і потрібно забезпечити, адже в такому загазованому приміщенні будь-якого фахівця працювати не тільки важко, а й небезпечно. Тут застосовують спеціальні насадки для вихлопних труб, які підключають до витяжного вентилятора.

  • Кузовний цех - тут багато газів від працюючих зварювальних апаратів. Найбільш зручний спосіб позбутися від них - це використовувати спеціальний очищувач зварювальних газів. Це переміщувана витяжка, яка має гнучкий рукав. Фахівець зможе сам підвести її саме туди, де це необхідно.
  • Фарбувальна камера - найбільш складна для облаштування вентиляції. Пов'язаний цей факт з тим, що для фарбування потрібно правильно розрахувати рух потоків повітря в приміщенні. Якщо цього не зробити, то лакофарбовий шар буде лягати нерівномірно, буде видно явні сліди виконаної роботи. У фарбувальному цеху повітря подається через фарбувальну камеру у верхній частині. Там він проходить через фільтр, який затримує пил. Одночасно відбувається видалення повітря з камери з краскозадержівающім фільтром.
  • Ділянка Виготовка - тут потрібна витяжна вентиляція, яка допоможе видалити з повітря частинки від шліфування. Вони не повинні осідати на автомобілі. Крім того, головне завдання не допустити їх потрапляння в легені працюючих людей. В цьому випадку забір повітря відбувається з кількох зон - нижньої, середньої і верхньої.


Робота з вентиляцією на СТО - процес відповідальний і досить копіткий. Від його якості безпосередньо залежить не тільки результат роботи фахівців, але і їхнє здоров'я. Крім того, це стане складовою репутації вашого СТО, адже увага до кожної деталі не може не вселяти довіри!