[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Що вибрати: газову колонку або бойлер?

Що вибрати: газову колонку або бойлер?

Гаряча вода - необхідність в кожному будинку. Але навіть у високотехнологічному 21 столітті не кожен може «похвалитися» стабільною подачею гарячої води від комунальних служб. Вирішити цю проблему можна установкою бойлера або газової колонки для підігріву. Але що краще вибрати, щоб пристрій повністю відповідало вашим запитам?

Види водонагрівачів

Всі водонагрівачі від різних виробників діляться на накопичувальні і проточні. Перші припускають нагрівання води до температури максимум 75 градусів - і після цього її можна використовувати. Другі припускають, що вода буде проходити через нагрівальні елементи, безпосередньо перед подачею.

У будь-якому магазині ви можете знайти три види водонагрівачів, які підійдуть для будинків і квартир:

 • Газові та електричні колонки для води.
 • Бойлери накопичувального типу.
 • Бойлери непрямого нагріву.

Накопичувальний нагрівач, що працює на газу, на даний момент не має високого попиту. В даному випадку колонка більш проста у використанні і в установці. Накопичувальні бойлери непрямого нагріву встановлюють разом з іншими джерелами тепла - наприклад, котлами опалення. Такі баки вміщують до 100 літрів води, займаючи досить багато місця. Бувають настінними і підлоговими.

Електричні бойлери: переваги і недоліки

Електричні бойлери працюють таким чином: воду в баку нагріває електричний ТЕН. Нагрівання можливий до 55-75 градусів. Почекати доведеться від 1 до 3 годин - залежить від обсягу, потужності і заданої температури. Ці пристрої мають наступні переваги:

 • Підійде для потреб відразу кількох людей, яким необхідна гаряча вода.
 • Немає залежності від початкової температури води і тиску в системі.
 • Бойлер простий в підключенні і експлуатації.

Також електричні бойлери мають тривалий термін служби. Залежно від моделі, пристрій може пропрацювати до 10 років. Але електричні водонагрівачі мають і свої недоліки, які потрібно враховувати - це тривалий час підігріву і обмежена кількість води. Якщо вона закінчилася - доведеться чекати, поки нагріється нова «партія».

Якщо бойлер неправильно підібраний за обсягом бака, то можуть виникнути й інші проблеми. Наприклад, дуже великий бак буде довше грітися, а при підтримці температури - витрачати більше електрики. А якщо кімната має скромну площу, але бак потрібен великий, це може стати проблемою - бойлер займе чимало простору.

Газові колонки: переваги і недоліки

Головна перевага газових колонок проточного типу - це швидке нагрівання води, саме в той момент, коли вона необхідна. Чекати нічого не потрібно - досить включити колонку і налаштувати потрібну температуру. Обмежень за обсягом, як у випадку з бойлером, теж немає.

Серед інших переваг варто відзначити наступні:

 • Незалежність від подачі електрики.
 • Турбовані пристрою із закритою камерою економно споживають ресурс.
 • Компактні розміри - підійде навіть для невеликих кухонь.

Недоліком можна назвати менший ККД, ніж у електричних бойлерів. Але ця різниця не така вже й суттєва.

Чому більшість споживачів вибирає бойлер, а не колонку, що працює на газу? На то є ряд істотних причин:

 • Якщо напір води в крані впаде, пристрій автоматично відключиться.
 • Колонка видає тільки вказане в її характеристиці кількість підігрітої води при певних температурних характеристиках. Якщо вони змінюються, якість роботи колонки підігріву погіршується.
 • Установку газової колонки потрібно узгоджувати з контролюючими службами.
 • Продукти горіння вимагають окремого каналу для видалення.

Таким чином, сама експлуатація колонки пов'язана з низкою складнощів, які і зупиняють перед покупкою такого пристрою.

Що вибрати: бойлер або колонку?

Якщо зважати на ціну і виправданості витрат з розрахунку на забезпечення гарячою водою сім'ї з трьох осіб, то тут виграє газова колонка. Вона працює на газі, а це більш економічний варіант, враховуючи вартість електроенергії.

А якщо порівнювати підключення обох пристроїв, то перевага тут має бойлер. Він простий в установці і підключенні - все це можна зробити самостійно. А ось встановлювати газову колонку мають право тільки фахівці. І для її монтажу потрібно отримати дозвіл, що тільки додасть клопоту.

Інші критерії порівняння виглядають так:

 • Колонка нагріває воду відразу, а результат від бойлера доведеться почекати 1-3 години.
 • Бойлер забезпечить нагрітою водою відразу кількох людей. Якщо подібну схему застосувати до колонки, то вона не встигне нагріти воду до потрібної температури.
 • Тривалість подачі води від бойлера залежить від його місткості - тобто, показник обмежений обсягом. А колонка гріє воду необмежено довго.

Якщо говорити про обслуговування, то тут простіше взаємодіяти з бойлером. Він потребує періодичний очищення бака і заміні анода. Обслуговувати ж або проводити ремонт колонки може далеко не кожен. Та й робити це можуть тільки люди, які мають допуск до такої роботи.

Підсумувати сказане можна так: користуватися колонкою простіше

за умови, якщо вона правильно підібрана по тепловій потужності. Але обслуговування і ремонт бойлера не вимагають зайвого клопоту.

Який нагрівач вибрати: накопичувальний або проточний?
Так що ж вибрати - газову колонку або електричний бойлер? Дотримуйтесь таких рекомендацій:

 1. При обмеженості в коштах і часі краще ставити бойлер. Газова колонка зажадає додаткових витрат на оформлення документів і підключення, часу також буде потрібно більше.
 2. При великих витратах води доцільніше поставити бойлер. Краще дочекатися, поки він нагріє воду, ніж користуватися тією, яку пристрій не встигає нагріти.
 3. Якщо в квартирі не більше двох точок водозабору, краще встановити газову колонку.
 4. При ліміті на електроенергію також доцільніше ставити колонку, що працює на газу.

Таким чином, заздалегідь оціните власні потреби, особливості житла, підрахуйте майбутні витрати - і тільки потім робіть вибір на користь того, чи іншого виду пристроїв.