[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Правильність підбору шумоглушників для вентиляції

Правильність підбору шумоглушників для вентиляції

В процесі роботи вентиляції неминуче виникають сторонні шуми, які можуть перешкодити роботі або відпочинку. У таких випадках необхідний шумоглушник для вентиляції. Це пристрій, який поглинає шум, що виникає під час роботи вентилятора. Шумоглушитель універсальний. Його можна встановити як вдома, так і в виробничих, комерційних приміщеннях.

Принцип роботи та особливості конструкції

Прилад для придушення шуму в вентиляції складається з декількох елементів - внутрішньої і зовні оболонок, а також захисного шару, який і поглинає шум. Працює шумоглушник просто: в процесі роботи припливний вентилятор створює тягу, переміщаючи повітря по каналу. У процесі руху повітряні маси проходять через лопаті, потрапляючи безпосередньо в шумоглушник. За рахунок звукоізолюючого матеріалу параметри потоку повітря змінюються, за рахунок чого і знижується рівень шуму.

Сфера застосування і завдання

Шумоглушитель має одну головну функцію - зниження рівня шуму при роботі вентиляції. Це дозволить створити комфортні умови для роботи або відпочинку - без сторонніх або настирливих шумів.

Шумоглушники встановлюють в промислових або побутових системах вентиляції. Основною сферою застосування є саме промислова. Тут працюють більш потужні вентилятори, які виробляють більше шуму.

Ефективність роботи шумоглушника залежить від декількох факторів - його розташування, довжини пристрою, товщини звукопоглинального шару.

Як вибрати шумоглушник: на що звернути увагу перед покупкою?
Перед покупкою цього пристрою потрібно врахувати кілька факторів, які вплинуть на якість роботи вентиляції, мінімізацію шуму.

Спочатку визначитеся з типом шумоглушника:

  1. Трубчастий круглий - його виготовляють з двох труб. Такий шумоглушник підходить для повітропроводів діаметром до 400 мм.
  2. Трубчастий прямокутний - виконаний з двох залізних коробів прямокутної форми. Підходить для вентиляційних систем квадратної і прямокутної форми.
  3. Гнучкий трубчастий - виконаний з двох армованих гнучких труб. Сумісний з вентиляційними системами круглої і овальної форми.
  4. Пластинчастий - виконаний у вигляді металевого короба з прохідними отворами, що розділяють його на кілька секторів.

Металеві деталі виконані з оцинкованої сталі, в якості поглинаючого матеріалу використовується мінеральна вата. Металеві поверхні захищені полімерним покриттям від корозії.

Також необхідно звернути увагу на такі характеристики:

  1. Габарити - підберіть мінімально можливий діаметр і максимально можливу довжину. Від цього залежить ефективність поглинання шуму.
  2. Товщина ізоляції - найбільш ефективним буде шар мінімум 15 см.
  3. Швидкість руху повітря - вона повинна бути не більше 14 м \ с.
  4. Місце монтажу - чим ближче до вентилятора встановлено пристрій, тим ефективніше воно пригнічує шум
  5. Перетин воздуховода - підбирайте шумоглушник, виходячи з перетину і форми воздуховода.
  6. Матеріал - шумоглушители виготовляють з різних матеріадов: оцинкованої сталі, алюмінієвого сплаву і т.п. Тут конкретних рекомендацій немає - все залежить від вашого бюджету і переваг.
  7. Виробник - звертайте увагу на товари від відомих брендів, які мають позитивну репутацію.
  8. Розміри патрубка - діаметр і довжина.

Зверніть увагу на те, що добитися зменшення шуму можна більш ефективно, якщо встановити два шумоглушника один за одним. У цьому випадку така конструкція буде набагато ефективніше, ніж один довгий шумоглушник.