[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Як підібрати вентилятор в ванну

Як підібрати вентилятор в ванну

Велика розмаїтість моделей вентиляторів можуть заплутати будь-якого покупця, який вибирає підходяще пристрій для ванної кімнати. Найчастіше використовують настінні вентилятори, що представлені у величезному асортименті. Такі моделі можуть впоратися з видаленням повітряних потоків з однієї кімнати або відразу з декількох приміщень.

З урахуванням їх найменування, вони встановлюються на стіну, але в деяких випадках можуть монтуватися в систему повітропроводів. Це поширені типи, що встановлюються в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості і недостатньої циркуляцією повітряних потоків - кухня, санвузол або ванна.

Продуктивність якісної вентиляції

При правильному підрахунку витяжної вентиляції прийнято використовувати два поширені методи:

  • За кратності. Під цим показником повітрообміну прийнято розглядати кількість разів, за які повітряні потоки змінюються протягом 1 години.
  • За нормою повітрообміну. Норма становить 25 м3 / год. Однак такі показники залишаються актуальними для постійної системи вентиляції, але не для періодичної.
Приміщення побутового призначення кратність
Житлова кімната (квартира або гуртожиток)

3 м3/ч на 1м2 кімнати

Кухонне приміщення

6-8

Ванна кімната

7-9

Туалет

8-10

Душова кімната

7-9

Пральня (побутового призначення)

7

Гардеробна кімната

1,5

Комора

1

Гараж

4-6

Таким чином, в процесі вибору відповідної моделі вентилятора для даного приміщення рекомендується звертати увагу на кратність повітрообміну. Для такого приміщення показники кратності варіюються в межах від 7 до 9 крат.

Таким чином, якщо габарити ванної кімнати складають 5 м2, висота стель - 2,75 м, а обсяг ванній - 13,75 м3, тоді продуктивність з кратністю 7 буде - 82,5 м3 / год.

Якщо ж мова йде про ванну кімнату, площа якої більше 10 м2, тоді підбір відповідної моделі вентилятора буде відбуватися з урахуванням кратності. Однак не варто вибирати пристрої з великими показниками продуктивності: чим більше потужність, тим більше шуму під час роботи.

Максимально допустимий рівень шуму

В процесі активної експлуатації вентилятори створюють механічний і аеродинамічний шум. Однак застосування сучасних технологій дозволило виробникам запропонувати в продаж нові моделі, які можна назвати практично безшумними. Наявність таких унікальних показників - це повністю заслуга продуманій конструкції. Тепер, корпус і крильчатка мають унікальну форму, що вплинуло на правильний підбір швидкості обертання, а також на можливість встановити тихий електродвигун.

Одним з найпоширеніших вентиляторів вважаються моделі, що належать до серії Квайт з типорозміром 100 і з максимальними показниками продуктивності до 97 м3 / год. Це ідеальне рішення для ефективної вентиляції невеликих ванних кімнат площею до 9 м2.

Корисні функції витяжних вентиляторів

Сучасні моделі укомплектовані великою кількістю різних функцій, але для ванної кімнати найкорисніші дві функції - це наявність таймера і датчика вологості.

Коли таймер затримки відключення

Після того, як був спрямований сигнал від зовнішнього вимикача, пристрій не відразу вимикається, а працює на протязі певного проміжку часу - протягом часу, що було виставлено на таймері. Потім - вентилятор автоматично припиняє свою роботу. Час затримки варіюється від 2 до 30 хвилин.

Всього виділяють три види таймерів, які можна зустріти в сучасних моделях:

  • Нерегульований - включення вентилятора відбувається через 50 секунд після того, як у ванній включиться освітлення. Тривалість роботи залежить від конкретної моделі і фірми- виробника.
  • Регульований - користувач вибирає час роботи таймера після включення освітлення. Деякі вентилятори пропонують користувачеві встановити інтервал, через який пристрій припинить роботу.
  • Таймер інтервалу - це моделі, які досить рідко зустрічаються на сучасному ринку. Принцип роботи наступний: включення моделі автоматичне з конкретною періодичністю - наприклад, один раз на годину.

Використання датчика вологості

Датчик вологості найчастіше знаходиться в конструкції вентиляторів, які укомплектовані таймером затримки відключення. Включення пристрою здійснюється автоматично при підвищенні рівня вологості, який був виставлений користувачем. Такі показники варіюються в межах від 60 до 90%. Таким чином, обладнання буде продовжувати свою роботу до того часу, як вологість не знизиться і не буде в межах норми.

Після досягнення необхідного рівня вологості, включається таймер, і вентилятор працює певний час (виставлене на таймері), а потім - вимикається. За допомогою представлених функцій вдається максимально ефективно використовувати всі робочі характеристики пристрою.

Моделі з датчиком руху

Включення вентилятора відбувається автоматично, коли людина заходить у ванну кімнату. Однак такі моделі рідко використовуються для ванних кімнат і санвузлів, де важливо постійно підтримувати оптимальний рівень вологості, а не тільки в присутності людини.

Дизайн сучасних вентиляторів

На сьогоднішній день у продажу представлені різноманітні моделі з різним дизайном, які відмінно впишуться в стиль будь-якого інтер'єру - починаючи з сучасних і, закінчуючи класикою.

Серед актуальних новинок виділяють:

  • Дизайнерські моделі, доповнені лицьовими панелями плоскої форми. Такі панелі мають різні варіанти оформлення - матове або глянсове покриття.
  • Вентилятори різної кольорової палітри з яскравим підсвічуванням.

В процесі вибору підходящого вентилятора для ванної, в першу чергу, рекомендується перевірити якість витяжки. У разі непрацюючого витяжного каналу, необхідно шукати інші можливі варіанти вирішення проблеми вентиляції повітря в закритому приміщенні.