[email protected]
Кліматична
техніка в Україні

с 8:00 до 18:00 (пн-пт)
c 10:00 до 15:00 (сб)

Ваше замовлення успішно відправлене
Задати питання
Ваше замовлення успішно відправлене

Сильний конденсат у ванній кімнаті: як вирішити проблему?

Сильний конденсат у ванній кімнаті: як вирішити проблему?

Зайва вологість у ванній кімнаті може привести до негативних наслідків. Зокрема, це псує обробку і меблі в санвузлі, через це з'являється цвіль і іржа. Що робити, якщо у ванній кімнаті ви постійно спостерігаєте сильний конденсат - навіть, якщо після прийняття душу пройшло вже багато годин?

Що таке конденсат і чим він небезпечний?

Конденсат з'являється в результаті переходу води з газоподібного стану в рідке. Тобто, коли волога осідає з повітря. Її кількість в даному випадку визначається температурою приміщення. Тепле повітря може утримати велику кількість вологи. А коли температура знижується, волога з газоподібного переходить в рідкий стан - і осідає на навколишніх предметах. Зіткнення теплого повітря з прохолодною поверхнею призводить до конденсації.

Утворення конденсату - нормальне явище для всіх приміщень, де спостерігається висока відносна вологість. Тому, утворитися конденсат може не тільки у ванній, але також в кухні, підвалі з опаленням. Осідає роса на поверхню плитки, труб, на вікна. І постійний вплив вологи в цьому випадку негативно відбивається на самих матеріалах, сполучних елементах.

Як знизити вологість у ванній і боротися з конденсатом?

Щоб у ванній кімнаті або будь-якому іншому приміщенні не було конденсату, необхідна хороша вентиляція. Базова закладена ще при будівництві будинку, але її може не вистачити. Тому, потрібно створити додаткове джерело примусової вентиляції, щоб в приміщенні була циркуляція повітряних мас. Це особливо важливо для кімнат без вікон і цокольних приміщень.

Сама волога кімната в будинку - ванна. Вона як раз не має вікон, в ній високий вміст води в повітрі. Все це створює сприятливе середовище для того, щоб усередині практично завжди була підвищена вологість. Як результат - саме тут найчастіше з'являється грибок і цвіль. І їх потім дуже важко вивести. Тому, у ванній особливо важливо зробити якісну вентиляцію. Рівень вологості не повинен бути вище 70 відсотків.

Також приточно-витяжна вентиляція необхідна для кухні та санвузли. Віддалений з приміщення повітря повинен компенсуватися свіжим припливним. Тільки так можна добитися того, що конденсат НЕ буде з'являтися на стінах і сантехніці.

Створення примусової вентиляції

Найбільш бюджетний спосіб регулярно провітрювати ванну кімнату - це встановити витяжний вентилятор. Його монтують безпосередньо в вентиляційний канал, який перед цим перевіряють на чистоту. Якщо він засмічений, належного ефекту це не дасть.

Можна вибрати витяжний вентилятор з вбудованими датчиками вологості і руху. Таким чином, пристрій буде автоматично вмикатися, якщо в приміщенні хтось є або при перевищенні норми вологості.

Більш ефективним варіантом буде установка припливного клапана. Він буде створювати приплив свіжого повітря ззовні, який замінить вже віддалений за допомогою вентилятора. Припливне клапан являє собою трубу з шумо- і теплоізоляцією, внутрішньої заслінкою. Припливне клапан, як правило, ставлять при будівництві будинку - потім це зробити неможливо.

Найбільш раціональне рішення - припливно-витяжна установка, здатна замінити собою припливне клапан і витяжний вентилятор.

Припливно-витяжна установка: принцип роботи

Пристрій для припливно-витяжної вентиляції дозволить регулювати вологість в приміщенні і зміну повітряних мас. З її допомогою ви створите найбільш комфортний мікроклімат. Залежно від моделі, такі установки впораються як з невеликими приміщеннями, так і з просторими залами.

Припливно-витяжну установку встановлюють, попередньо роблячи два наскрізних отвори. Із зовнішнього боку фасаду установка має грати, яка захищає її від потрапляння бруду, пилу, комах. Спеціальний регулятор контролює кількість повітря, а також його температуру.

Повітря зовні надходить всередину приміщення безперервно. Одночасно з цим проводиться видалення застояного повітря. Таким чином, в приміщенні завжди буде свіже повітря, що не насичений парами вологи. І конденсат з'являтися не буде.